+ Yorum Gönder
Ekoloji ve Çevre ve Ekosistem Forumunda Kahverengi Orman Toprakları Nerelerde Görülür Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Kahverengi Orman Toprakları Nerelerde Görülür
  ükahverengi orman toprakları nerelerde görülür kısaca 2. HaKHaN
  Özel Üye

  Kahverengi Orman Toprakları Nerelerde Görülür


  Kahverengi orman toprakları: Orta kuşağın nemli ve ılıman bölgelerindeki geniş yapraklı orman altlarında oluşmuş topraklardır. Humus bakımından zengin verimli topraklardır.


  Kahverengi orman toprakları orman örtüsü altında oluştuğu için Karadeniz kıyılarında daha yaygındır.
  Karadeniz kıyılarında ılıman nemli ve yağışlı iklim ve buna bağlı gür ormanların varlığı kahverengi orman topraklarının çok yaygın olmasını sağlamıştır.

 3. Ziyaretçi
  Cayir misir kivi nelerde gorulur
 4. Fatma
  Administrator
  Cayir misir kivi nelerde gorulur
  Kivi Karadeniz sahili dışında üretim yönünden önemli potansiyele sahip diğer bir bölge de Marmara Bölgesi dir. Büyük tüketim merkezlerinin yakın oluşu, soğuk hava depolarının bulunuşu bu yörede üretimin büyük ölçüde artmasını teşvik etmektedir. Kivi üretimi Ege ve Akdeniz Bölgelerinde denizden 200-500 metre yükseklikte, nemli vadi içlerinde yapılabilmektedir. Akdeniz sahil kuşağında ise aşırı sıcaklar kivi yetiştiriciliği için uygun olmamakta, her gün sulama yapma zorunluluğu ürün maliyetini artırmaktadır.

+ Yorum Gönder


kahverengi orman toprakları dünyada nerelerde görülür,  kahverengi orman toprakları nerelerde görülür,  kahverengi orman topraklari en çok nerede görülür,  kahverengi orman toprakları dünyada nerede görülür,  kahverengi orman dunya nerelerde görülür