+ Yorum Gönder
El Örgü Örnekleri ve El Örgüsü Kiyafetler Forumunda örgü bluz modeli Konusunu Okuyorsunuz..
 1. asusena
  Bayan Üye

  örgü bluz modeli
  örgü bluz modeli  örgü bluz modeli.jpg

  rg-bluz-modeli2.jpg

  örgü bluz modeli3.jpg  Örgü Patik Modelleri | El Örgü Örnekleri, Güzel Modeller

  örgü patik modelleri

  el örgüsü patikler
  Malzemelerimiz:
  100 gram dilediğiniz renkte makrome ipi.
  3,5 numara örgü şişi.
  Süslemek için pul veya boncuk.

  Yapılışı:
  Yapacağımız ilk iş almış olduğumuz makrome ipini ucundan başlayarak sökmek ve başka bir yerde yeni bir yumak oluşturmak olacak.Bu işlemden sonra bluzumuzu başlıyoruz.38 beden olanlar için 40 tel başlıyoruz ancak daha büyük veya daha küçük giyenler istedikleri sayıda başlayabilirler.Ancak unutulmaması gereken konu tel sayısının daima çift olacak olması.

  Örgümüze lastik örerek devam edeceğiz.Bir düz bir ters olmak üzere 5 sıra lastik tamamlıyoruz.Lastiğimiz bittikten sonra lastiğimizin düz yüzünden başlayarak bir sırayı tüm düz arka sırayı tüm ters yaparak 8 cm olana kadar öreceğiz.8 cm olduktan sonra örgümüz modelimizi yapacağız.Bluzumuz zaten içine başka birşey giyileceği için delikli olmasında bir mahsur yok ama yine de isteyenler bu modeli yapmadan düz örmeye devam edebilirler.

  Modelimiz şöyle: Başladığımız sırada ilk teli örüyoruz ve ikinci tele geçmeden ipi şişe bir kez doluyoruz.Bundan sonraki telleri aynı şekilde bir örüp bir dolayarak o sırayı bitiriyoruz.Geçtiğimiz üst sırada ise alt sırada ördüğümüz telleri yine örüyoruz doladığımız telleri bırakıyoruz ve sırayı böyle tamamlıyoruz.

  Üst sıralarda yine eski örgümüze devam ediyoruz.Örgümüz böylece 14 cm oluyor.Artık kol ve yaka kısmını ayıracağız.Örgümüzün her iki yanındanda birer tel keserek kol ayrılmış olacak.Yakanın "V" kısmına gelince de telleri iki kısma ayıracağız ve önce bir tarafı sonra diğer tarafı öreceğiz.

  Örgümüzün yaka kısmının şeklinin verilmesi şöyle: Tellerimizi iki kısma ayırdık.Sonra ilk sırada 2 tel eksiltiyoruz.İkinci sırada bir tel ve altı sırada bir tel olarak azaltıyoruz.Ancak telleri bitirmiyoruz son kalan iki teli istediğimiz uzunlukta örerek boyun bağı yapacağız.Aynı şekilde diğer tarafı da eksilterek v şeklini vereceğiz.Boyun bağını yapacağız.

  Arka kısmı ise yine 38 tel başlıyoruz ve ön gibi düz örgü örüyoruz.Kollarını ayırıyoruz.Ön ile aynı uzunluğu gelince bitiriyoruz ve parçaları birleştiriyoruz.

  Geldik süsleme kısmına.Bluzumuzla aynı renkte veya ona uygun bir renkte almış olduğumuz pulları bluzumuzun yaka kısmının başladığı yere veya göğüs kısmının üzerine şık bir çiçek işleyerek bluzumuzu süsleyebiliriz.Eğer boncuk kullanmak istiyorsak bluzumuzun alt kısmına boncukları tek tek dikebiliriz. 2. Acil

  örgü bluz modeli isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder


tek şiş patik örnekleri