+ Yorum Gönder
El Örgü Örnekleri ve El Örgüsü Kiyafetler Forumunda Panço Modelleri Panço Yapılışları Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Yıldızçiçeği
  Yeni Üye

  Panço Modelleri Panço Yapılışları
  Panço Modelleri Panço Yapılışları

  pan-o-modelleri-pan-o-yap-l-lar-.jpg

  Opera Panço
  Malzemeler:
  700 gr ip
  8 numara şiş
  1 numara tığ


  Yapılışı:
  64 ilmekle örgüye başlanır.
  1. sıra tüm ilmekler ters örülür.
  2. sırada 2 ters 8 düz 6 ters 2 düz 2 ters 4 düz 2 ters 4 düz 2 ters 4 düz 2 ters 8 düz 6 ters 2 düz 2 ters 4 düz 2 ters 4 düz 2 ters örülür.


  3. sırada tüm ilmekler ters örülür.
  4. sıra 2 ters 8 düz 6 ters 2 düz 2 ters 4 ilmeğin ikisi saç örgüsü şeklinde yer değiştirilir. sonraki 2 ilmekte aynı şekilde yer değiştirilir. 2 ters 4 ilmek saç örgüsü yapılır. 2 ters 4 ilmeğin 2 si saç örgüsü yapılır. sonraki iki ilmekte aynı şekilde saç örgüsü yapılır. 2 ters 8 düz 6 ters 2 düz 2 ters 4 ilmek ikişer ikişer saç örgüsü yapılır. 2 ters örülür.


  5. sıra:tüm ilmekler ters örülür.


  Bundan sonraki sıralarda 2şer ilmek düz olanlar 1 er ilmek kaydırılarak her 10 sırada bir zikzak yapılır. ve her zikzak dönüşünde bir ponpon yapılır. bu ponponu yapmak için 1 ilmeğin içerisinden 5 ilmek çıkartılıp 3 sıra örüldükten sonra 5 ilmek birden kesilir. 8 er düz olan ilmekler 8 sırada bir saç örgüsü şeklinde bükülür. 4 erli saç örgüler her üç sırada bir bükülür. 8 erli saç örgüler 7 defa büküldükten sonra örgü bitirilir. her iki parça aynı şekilde bitirildikten sonra yan yana dikilir.


  1 numaralı tığ ile yaka kısmı sık iğne ile toplanır. saçaklar için yine aynı numaralı tığ ile 9 zincir çekilip kenarları sık iğne ile doldurulur. ve birer cm aralıkla saçaklar tamamlanır. 2. Hatice
  Bayan Üye

  Pançolar kadınların vazgeçilmez aksesuarlarıdır diyebiliriz. Giysi olması dışında önemli bir tamamlayıcı aksesuardır. Basit şekilde giyinseniz bile kullanacağınız bir panço ile şık olabilirsiniz.
+ Yorum Gönder


panço modelleri ve yapılışı,  panço örnekleri ve yapılışları,  kumaş panço modelleri ve yapılışı,  örgü panço modelleri ve yapılışları,  panço nasıl dikilir,  kumaştan panço dikimi modelleri