+ Yorum Gönder
El Örgü Örnekleri ve El Örgüsü Kiyafetler Forumunda Renkli Fırfırlı Şal Konusunu Okuyorsunuz..
 1. RüzgarGülü
  Devamlı Üye

  Renkli Fırfırlı Şal
  Renkli Fırfırlı Şal  Renkli Fırfırlı Şal.JPG

  Renkli Fırfırlı Şal2.jpg

  Renkli iplerle öreceğiniz bu şallarla dolaşmak artık elimizde. Canlı renklerle ördüğümüz bu şal kıyafet seçiminizlede ters düşmeyecek bir örnek.

  Malzemeler

  10 Numara şiş
  İplik
  4 Numara tığ

  Yapılışı

  Düz örgü örüyoruz. Her fırfır için 25 ilmek başlayıp 2 sıra örüyoruz. 3. sırada 7 ilmekte bir arttırıyoruz. 4. sıra düz örülerek geri dönülüyor. 5. sırada 5 ilmekte bir arttırıyoruz. 6. sırada tekrar düz olarak dönüş yapıyoruz. 7. sırada 4 ilmekte bir arttırıyoruz. 8. sırada aynı şekilde geri dönüyoruz. 9. sırada 3 ilmekte bir, 11 sırada 2 ilmekte bir 12. sırada her ilmekte bir arttırılarak örgü kapatılır. Bölyece ucu fırfırlı renk renk parçalar örüldükten sonra, fırfırlı kısımlarından değil diğer taraftan bu parçalar birbirine tığ ile birleştiriyoruz. Birleştirme işlemi bittikten sonra renklerin ortaya çıkması için beyaz yün ile fırfırarın bitiminden bir sıra örümcek ilmeği geçirilir. 2. Hatice
  Bayan Üye

  İlk örnek arkadan görüldüğünde bir kazağa benziyor. Bu şekilde farklı bir model olmuş. İkinci model ise kırmızı rengi sevenler için çok hoş duran bir örnek olmuş.
+ Yorum Gönder


fırfırlı şal,  fırfırlı şal modelleri,  fırfırlı şal yapımı,  şal ucu örnekleri