+ Yorum Gönder
1. Sayfa 123 ... SonuncuSonuncu
Kültür Sanat ve El Sanatları Arşivi Forumunda El sanatları Nedir? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  El sanatları Nedir?
  El sanatları hakkında bilgi

  El sanatları kişinin kendi elleriyle üretimde bulunduğu hobi ve aktiviteleri kapsayan bir sanat dalıdır. Bu üretim zevk ya da ticari amaçlı olabilir. Bazı el sanatları yüzyıllardan beri geçerli olan geleneklere dayanmaktadır.

  El Sanatları insanoğlu var olduğundan beri tabiat şartlarına bağlı olarak ortaya çıkmıştır. İnsanların ihtiyaçlarını karşılamak, giyinmek ve korunmak amacı ile ilk örneklerini vermiştir. Daha sonra gelişerek çevre şartlarına göre değişimler gösteren el sanatları, ortaya çıktığı toplumun duygularını, sanatsal beğenilerini ve kültürel özelliklerini yansıtır hale gelerek "geleneksel" vasfı kazanmıştır. Türk el sanatlarının içinde ebru sanatı, kırkyama, nakış, çini ve bakır işlemeciliği v.b. şeyler de vardır.
 2. Ziyaretçi

  el sanatları hakkında bilgi

  El sanatları insaların var olduğundan beri ortaya çıkan güzelliklerdir. İnsanların ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla, örtüme, korunma amaçları doğrultusunda ilk örneklerini vermiştir. Daha sonra gelişen el sanatları çevre şartlarına göre değişim göstermiştir. Ortaya çıktığı toplumun duygularını ve sanat beğenisi kültürel özelliğini yansıtmıştır. Bu şekilde geleneksel isimini almıştır.

 3. Ziyaretçi
  benim işime çok yaradı
 4. Ziyaretçi
  bnim 100 almama yaradı(buRaK)

 5. Ziyaretçi
  işime cok yaradı 100 aldım

 6. Ziyaretçi
  çok işime yaradı teşekkür ederim

 7. Ziyaretçi
  işime çokk yaradı teşekür ederimm

 8. Ziyaretçi
  fena sayılmaz

 9. Ziyaretçi
  sprr tşk edrm

 10. Ziyaretçi
  aynen bnm de

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 123 ... SonuncuSonuncu


el sanatları nedir,  el sanatları nelerdir,  el sanatı nedir,  el sanatı nedir kısa bilgi,  el sanatları hakkında kısa bilgi,  el sanatlarımız nelerdir