+ Yorum Gönder
Kültür Sanat ve El Sanatları Arşivi Forumunda Ok hangi ağaçtan yapılır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Ok hangi ağaçtan yapılır
  Ok hangi ağaçtan yapılır?

  Ok, yay vasıtasıyla atılan ucu sivri ya da özellikle ucuna metalden sivri bir başlık takılan çubuktur. Okçuların kullandığı ince ve hafif oklar varken bir kuşatma ve püskürtme silahı olan balistalarda kullanılan kalın ve ağır oklarda vardır. Ayrıca okun şekli, yapıldığı madde, çeşitli bölgelerindeki işaretler vb. daha birçok işaret çeşitli mesaj ve simgeler belirtirdi.

  ok resmi.jpg
 2. Ziyaretçi

  ok hangi ağaçtan yapılır onuda yazarmısınız lütfen, ve yapılan ağacın özellikleri ve nedenleri
 3. Asel
  Bayan Üye

  Akça Ağaç


  oğunlukla kışın yaprağını döken ağaç ve ağaççık halinde odunsu bitkilerdir. Sürgünlerde karşılıklı olarak yer alan tomurcuklar ya kiremitvari dizilen pullar veya dışarıdan görülen iki pul ile örtülmüştür. Uzun saplı yapraklar basit, loplu veya tüysüdür. Yapraklar bazılarında sapından koparılınca süt çıkar.
  Çiçekler erdişi veya bir evciklidir. Kısa sürgünlerde dik duran veya aşağı sarkan salkım, mürekkep salkım vaziyetinde yer alırlar. Çanak ve taç yapraklar çoğunlukla 5 parçalıdır. Bazen taç yaprak hiç yoktur. Stamen 4-8 kadar fakat genellikle 8 tanedir. Ovaryum iki gözlüdür. Genellikle 2 ender olarakta 3 nuks (kanatlı meyve) gelişir. Bir tür hariç (şeker akçaağacı - Acer saccharum) diğerlerinde çimlenme epigeiktir.
  Gövdelerinin genç yaşlarda düzgün pürüzsüz, sonraları derin çatlaklı levhalar halinde parçalanmış kabukları vardır. Bir çoğu yaz sürgünü yapar. Sonbaharda yedek madde olarak nişasta depo ederler. Sürgünlerin uçlarında nişasta, tanen, şekerli madde salan türler vardır.

+ Yorum Gönder


ok hangi ağaçtan yapılır,  ok resmi,  ok hangi agactan yapilir,  Atılan Ok,  ok hangi agaçtan yapılır ,  ok hangi agactan yapilir en cok