+ Yorum Gönder
Elektronik ve Teknoloji ve Elektrik Genel Bilgi Forumunda Potansiyel enerji nedir, Potansiyel enerji ne demek, Potansiyel enerji hakkında bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Potansiyel enerji nedir, Potansiyel enerji ne demek, Potansiyel enerji hakkında bilgi
  Potansiyel enerji hakkında bilgi,

  Potansiyel enerji birden fazla parçacıktan oluşan bir sistemin parçacıkları arasında etkileşim kuvvetlerinden kaynaklanan fiziksel durumdan dolayı depolandığı kabul edilen enerjidir.

  Potansiyel enerji, cisimlerin bulundukları fiziksel durumlardan ötürü depolandığı kabul edilen enerjidir Örneğin yükseğe kaldırılan bir cisim barajlarda biriken su sıkıştırılan veya gerilen yay potansiyel enerji depolar potansiyel enerji yerden yüksekliğe veya cisimdeki değişikliğe bağlıdır Ep ile gösterilir Cisimlerin bulundukları durumlardan dolayı sahip oldukları enerjidir Çekim Potansiyel ve Esneklik Potansiyel olarak ikiye ayrılır çekimlli pottansiyl enrjii iki işçi yedikleri gıdalardn sağladıkları enerji sayesinde piyanoyu kaldırabilidirlryukarı kaldırıldığında piyanoda bir çeşit enerji depolamış olurdepolanan bu enerjiye çekimli potansiyel enerji denir. 2. Hakim
  Devamlı Üye

  potansiyel enerji cisimlerin bulunduğu fiziksel konuma göre basınçlarının değişmesidir yani örnek verecek olursak az yükseklikte olan bir cisim ile fazla yüksekte olan bir cisim aynı hızda değillerdir.
+ Yorum Gönder


çekim potansiyel enerji