+ Yorum Gönder
Türkçe ve Yabancı Diller ve English Forum Forumunda JACKAL Çakal İngilizce Hikaye ve Türkçe Karşılığı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  JACKAL Çakal İngilizce Hikaye ve Türkçe Karşılığı
  JACKAL (Çakal), İngilizce Hikaye ve Türkçe Karşılığı

  One of the jackals found a rifle while it was walking in the jungle. It recognised there were two cartridge in the rifle, and it immediately started robberies. Animals in the jungle, properties of which were
  stolen and were under threat convened and they arrived before lion.
  The lion was informed about the circumstance and this made it very angry and thereafter, it followed the jackal around.

  The lion seeing the jackal to walk some ahead has roared. The jackal
  pointed its gun at it when it saw that the lion was approaching, and immediately before opening fire, the lion frightened and started running away. Thereupon, the jackal run after the lion, too. Just then, a river appeared in front of them. Both of them swam and crossed the river.
  The lion run a while and then suddenly stopped running. The jackal stopped as well. The lion turned back and walked over the jackal.

  The jackal realized that wet rifle did not open fire and thrown the rifle
  out and it crossed back the river. The lion followed the jackal.
  The lion chased the jackal for a long time in the jungle, and it hit a fist
  on it as soon as caught it. The jackal escaped with great difficulty its life from the lion. From then, no body has seen it in the surrounding.

  ÇAKAL

  Çakalın biri ormanda gezerken bir tüfek bulmuş. Bakmış tüfekte iki fişek var, hemen soygunlara başlamış. Malı çalınan, tehdit edilen orman hayvanları toplanıp aslanın huzuruna çıkmışlar. Durumu öğrenen aslan çok kızmış, çakalın peşine düşmüş.

  Çakalı ilerde giderken gören aslan kükremiş. Çakal aslanın geldiğini görünce tüfeğini doğrultmuş, tam ateş edecekken aslan korkmuş, kaçmaya başlamış. Çakal da aslanı kovalamış. Derken, önlerine bir ırmak çıkmış. Ikisi de yüzerek karşıya geçmiş. Aslan biraz daha koşmuş, sonra aniden duruvermiş. Çakal da durmuş. Aslan geri dönüp çakalın üstüne yürümüş.

  Çakal ıslanan tüfeğin ateş etmediğini görünce tüfeği atıp ırmaktan karşıya geçmiş. Aslan da peşinden gelmiş. Aslan çakalı ormanda uzun süre kovalamış, yetiştiği yerde vurmuş. Çakal güçbela canını kurtarmış. Bir daha onu oralarda gören olmamış
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Çakal adlı masala bakıldığı zaman çakalın biri tüfek buluyor daha sonra o tüfek ile önüne geleni soyuyor ancak daha sonra aslan buna son vermek için çakalı alt etmeye gidiyor ve bunu da çok iyi başarıyor zaten aslandan zor kurtulan çakal o günden sonra hiç görünmüyor.
+ Yorum Gönder