+ Yorum Gönder
Eğitimle ilgili Bilgiler ve Eski Misafir Soruları Forumunda 2009 yılına ait türkiyedeki güncel olaylar Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  2009 yılına ait türkiyedeki güncel olaylar
  2009 yılına ait türkiyedeki güncel olaylar 2. HARBİKIZ
  Moderator

  2009 yılına ait türkiyedeki güncel olaylar

  Beşiktaş'ın Çifte Kupalı Şampiyonluğu.jpg

  Açılım


  Şehit Haberleri ve Şehit Anneleri


  Sel Felaketi ile sonuçları/sorumluları ile trafik kazaları


  Münevver Karabulut Cinayeti


  Beşiktaş'ın Çifte Kupalı Şampiyonluğu


  Fenerbahce Türkiye kupası hasretini 25 yila cikarması  Galatasaray'ın Flash Transferleri  Hadise'nin Eurovision da Düm Teki


  Ekonomik Kriz ve İşsizlik
 3. Ziyaretçi
  2009 yılına ait türkiyedeki güncel olaylar
 4. Mine
  Devamlı Üye
  Demokratik açılım ve geri dönüş dünya basınında da geniş yankı buldu.The Economist: Bu adım, Türkiye, Amerika, savaşçıların üstlendiği dağlık bölgesini kontrol eden Iraklı Kürtler ve belki de PKK arasında bir yıllık gizli görüşmelerden sonra gerçekleşiyor. Bazı Kürtler, Türkiye’nin isyancıları dağdan indirdikten sonra eski baskıcı uygulamalarına dönmesinden kaygı duyuyor. Bu ise, pek mümkün görünmüyor.Tagesspiegel: Hükümet ve medya, bu geri dönüşün daha büyük geri dönüşlerin habercisi olmasını ve PKK’nın silahlı çatışmaları bitirmesinin başlangıcı olmasını umuyor. Birçok gözlemci bu kez farklı olacağından emin.BBC: Ankara, bu olayı “teslim olma” olarak adlandırıyor. PKK, hesaplı atılmış sembolik bir adım olduğu konusunda ısrar ediyor.El Cezire: Türkiye’nin PKK’lıları serbest bırakmasının 25 yıllık çatışmaya son verebilir. The Newyork Times: 25 yıllık bölücü çatışmaların sonu olabilir.Forreign Affairs: ABD, Türkiye’yi tanıyormuş gibi davranmamalı ve ve iki ülke arasındaki stratejik anlaşmalar gereği, Başkan Obama, Kürt açılımında Türkiye’ye destek olmalı.
  Kaynak: Star

+ Yorum Gönder