+ Yorum Gönder
Eğitimle ilgili Bilgiler ve Eski Misafir Soruları Forumunda Eski insanlar elektrik olmadan nasıl yaşıyorlardı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Eski insanlar elektrik olmadan nasıl yaşıyorlardı
  Eski insanlar elektrik olmadan nasıl yaşıyorlardı? 2. HARBİKIZ
  Moderator

  Eskiden daha insan gücüne dayalı bir hayat vardı.. elektrikli aletler yokken kömür ütüleri, elde yıkanan çamaşırlar ve odun fırınları vardı.. aydınlatmada ise gaz lambaları, çıralar ve mum kullanılıyordu..
  ihtiyaçlar mübadele usulü giderildiği için herkes sadece ihtiyacı olan şeyi alıyordu..
  doğadan aydınlatma,ısınma,ve yemek pişirme alanında daha çok faydalanılıyor, şimdiki elektrikli aletlerin yaptığı işler se insan ve hayvan gücüne dayalı olarak yapılıyordu.

  elektrik.jpg
 3. Ziyaretçi
  ya lütfeeeeen daha içerikli bilgiler nolursunuz bu kadar bilgi yetmez kiiii
 4. Mine
  Devamlı Üye
  arkadaşın yazdıklarından başka şunlar var elektrik olmadığında kışları soba başında uzun süren gece lambası sohbetyleri olurdu bu sohbetler tüm ailenin bir arada olmasına sebep olurdu genellikle bu konuşmaları aile büyükleri yapardı

 5. Buğlem
  Devamlı Üye
  Elektrik olmadığı zamanlarda insan ve hayvan gücüne dayalı bir sistem vardı şu an elektriğin yaptığı görevlerin çoğunu insanlar ya kendileri yada hayvanları kullanarak yaparlardı ve genelde hayvanların görevleri şu anda sürülen tarlaların hayvanlar tarafından sürülmesiydi.

+ Yorum Gönder


elektrik olmadığında