+ Yorum Gönder
Eğitimle ilgili Bilgiler ve Eski Misafir Soruları Forumunda Allah kafir kulunun duasını hemen kabul eder onun sesini sevmediği için Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Allah kafir kulunun duasını hemen kabul eder onun sesini sevmediği için
  Allah kafır kulunun duasını hemen kabul eder onun sesını sevmedıgı ıcın,mumın kulunun sesını sevdıgı ıcın etmezmıs..Ben oyle mumın kullar goruyorumkı cok kotu ahlaklı hemen duaları kabul oluyor.Ama mumın kafır degıl.Oyle kullarda goruyorumkı cok zavallı,muhtac,yuruyemez,hasta gelmıs 50 60 yasına daha bır tane ettıgım dua kabul olmadı dıyor.Dua edecek gucum bıle yok dıyor. ne dersınız? 2. imam hatipli
  Üye

  Cemaat nedir


  cemaat-nedir.jpg


  Allah-ü teala duaları kabul ederken kullarının sesine önem vermez çünkü sonuçta o da Allah ın kulu.
  Allah duaları kabul ederken kulun niyetine göre kabul eder.
  mesela bi insan var ve bunun gittiği yol yol değil yani dini yönden kötü bi yolda,
  ve en sonunda anlayor kendi gidişatının iyi olmadığını allah a tevbe ediyor, ama tevbesini gerçekten canı gönülden etmesi gerekiyor ve yalnızca bir kez tevbe etmekle iş bitmiş sayılmaz günlerce haftalarca hatta aylarca veya yıllarca pişman olduğunu allah a göstermesi lazım ve o yola tekrar dönmemesi gerek. inşaallah o zaman allah o kulunun duasını kabul eder.
  diyorsun ki, öyle kullar var ki çok günahkar olmasına rağmen allah o kulun duasını hemen kabul ediyor , öncelikle o kulun ettiği duanın ne olduğunu bilmek lazım yani niyetini bilmeliyiz. şöyle birşey var o günahkar kul kendini dünya işlerine adamış dini yoldan sapmış ve dualarını da ona göre dünyalık işler için ediyorsa allah u teala anlamıştır zaten o kulun dine dönmeyeceğini ve o yüzden o kulun dünyalık dualarını kabul eder ama o kul için ahirette çok fena bi azap vardır.
  ve birde çok dindar zavallı bi kulun duasının kabul olmadığını söylemişsin
  o kul 50 60 yaşına kadar binbir türlü imtihandan geçmiştir eğer o allah u tealanın yolundan hiç dömemiş ise allah u teala onun için cennette bi saray hazırlamıştır inşaallah.
  o kul gerçekten dünyanın gelip geçici bi yer olduğunu bilse zaten dünya için bi istek de bulunmaz.
  mü'min için dünya bir azap yeri ahiret ise bi cennettir.
  kafirler bu dünyada rahat eder mü'minler ise ahirette.
  eğer sonu olmayan güzellikler istiyorsan bunun için birçok zorluklara göğüs germen gerekiyor.
  mesela şimdi olullarda sınavlar oluyor ve biz bu sınavları kazanmak için çalışıp çabalıyoruz.
  nasıl bu dünyada böyle sınavlarda başarılı olmak için zorluklar çekiyorsak ahirette bedava değil onun için de dünyada karşılaştığın zorluklarda hemen pes etmemen gerekir
  dünya mü'min için azap yeri kafirler için ise cennettir.
  umarım bu konuda yardıcı olabilmişimdir. aklınıza takılan bi konu olursa yardımcı olmaya çalışırız inşaallah.
 3. Buğlem
  Devamlı Üye
  Her dua kabul olacak diye birşey yoktur çünkü ettiğimiz bazı dualar biz kendimiz için hayırlı olduğunu düşündüğümüz halde belki de hayırlı değildir ve Allahu Teala bu yüzden kabul etmiyordur bunu düşünüp te hareket etmeliyiz çünkü Allah hiç bir kulunun duasını duymamazlıktan gelmez sadece zamanı gelince gerçekleşir ve bizim için hayırlı olmayan dualarımızı da hayırlı olabilecek şeklide gerçekleştirir.
+ Yorum Gönder


allah sevdiği kulunun duasını hemen kabul etmezmiş,  allah sevmediği kulunun duasını,  allah sevdiği kulunun duasını hemen kabul etmez