+ Yorum Gönder
Eğitimle ilgili Bilgiler ve Eski Misafir Soruları Forumunda Aslan yattığı yerden belli olur atasözü açıklaması Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Aslan yattığı yerden belli olur atasözü açıklaması
  aslan yattığı yerden belli olur atasözü açıklması lazım bana bir çok yerde açıklamasını buldum ama hepsi kopya, bana asıl görüş lazım.. 2. Mine
  Devamlı Üye

  Aslan yattığı yerden belli olur


  aslan yattığı yerden belli olur.jpg


  Genel yorum..

  Bir insanın gerçek anlamda nasıl bir kişiliğe sahip olduğunu anlamak için önce onun söz ve davranışlarına değil, içinde bulunduğu ortamlara bakmak gerekmektedir.

  İnsanların etraflarını çevrelerini temiz tutmaları gerektiğini bildiren bir atasözüdür.İnsan olarak yaşadığımız yer bize karakterimiz hakkında bilgi verir.


  Açıklaması..

  İnsanların kişilikleri ile sürekli bulundukları yerler arasında bir özdeşlik kurmak mümkündür. Bir kimsenin kişiliği çalıştığı iş yerinin niteliğinden; yatıp kalktığı evin temizliğinden, düzeninden anlaşılır.
 3. Buğlem
  Devamlı Üye
  Aslan insana benzetilmiş ve o insanın nasıl biri olduğunu anlamak için o insanın yaşadığı yere bakılması gerektiğini eğer yaşadığı yer ve arkadaşları düzgün ise o insanda düzgündür ancak yaşadığı yer ve insanlar düzgün değilse o insanda düzgün değildir.
+ Yorum Gönder