+ Yorum Gönder
Eğitimle ilgili Bilgiler ve Eski Misafir Soruları Forumunda Vertigo hastalığına iyi gelen şifalı bitkiler nelerdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Vertigo hastalığına iyi gelen şifalı bitkiler nelerdir
  vertigo hastalığına iyi gelen şifalı bitkiler nelerdir 2. MEGASXL
  Devamlı Üye

  vertigo hastalığına iyi gelen şifalı bitkiler nelerdir
  Vertigo hastalığı.jpg

  İç kulağın, sıvı birikimine bağlı, vertigo ile sonuçlanan bir hastalığıdır. Genelikle ilk belirtileri baş dönmesi miğde bulantısı ile başlar, genelikle altı ay gibi bir tedaviyle iyleşebilen bir hastalıktır.

  Genel anlamda baş dönmesi ve hareket duygusunun yitirilmesi demektir. Ancak tansiyon düşmesi ile ilgili baş dönmeleri bu kapsamda değildir. Vertigodan kastedilen labirentit, iç kulak iltihabı, meniere hastalığı gibi durumlarda olan baş dönmesidir. Korkuya bağlı baş dönmesi de vertigo kapsamında yer alır.

  Baş dönmesi sorunu yaşayan kişilerin kafein ve alkol alımından uzak durmaları, bol su tüketmeleri, vitamin ve protein açısından zengin besinlerle beslenmesi, bol limonlu yeşil salatalar tüketilmesi gerekmektedir.

  Ayrıca;

  1 bardak suya karabiber, limon suyu ve tuz eklenerek içilir.

  Kabak çekirdeği ve soyulmuş badem 1 gece suda bekletilir. Ezilerek macun yapılır ve tüketilir.

  1 bardak süte zencefil ve karanfil eklenerek kaynatılır. Şeker ilavesiyle her gün düzenli olarak tüketilir.

  1 yemek kaşığı badem, 1 yemek kaşığı kabak çekirdeği içi, 1 kaşık haşhaş tohumu, 3 kaşık buğday unu karıştırılarak robottan geçirilir. Karışım ve süt 1 kaşık erimiş 1 kaşık tereyağına eklenir ve kaynatılır. Günde 1 yemek kaşığı içilir.

  Bektaşi üzümü dövülerek toz haline getirilir. 1 kaşık üzüm tozu, 1 kaşık kişniş tohumu 1 bardak suya eklenir ve 1 gece bekletilir. Ertesi sabah aç karnına şeker ile tatlandırılarak içilir.
+ Yorum Gönder


vertigo için şifalı bitkiler,  vertigoya ne iyi gelir,  vertigo hastalığına iyi gelen şifalı bitkiler,  vertigoya iyi gelen şifalı bitkiler,  vertigoya iyi gelen bitkiler,  vertigo hastalığı için şifalı bitkiler