+ Yorum Gönder
Eğitimle ilgili Bilgiler ve Eski Misafir Soruları Forumunda Bağırsak kurdu tedavisi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Bağırsak kurdu tedavisi
  bende ve kızımda bağırsak kurdu var.bugün ilaç kullandık,daha sonra tekrarlicaz ama ben çok korkuyorum.acaba bu kurtları nasıl dışarı atıcaz,calı haldemi yoksa,ölümü olacaklar.çok tedirginim ne olur bana cevap yazın. 2. MEGASXL
  Devamlı Üye

  Bağırsak Kurdu

  bağırsak kurdu.jpg

  itüsözlük tanımına göre bağırsak kurdu;

  bağırsaklarınızda yaşayan ve yediğiniz besinlere ortak çıkan canlı türüdür.
  bu şeylerin nasıl ürediğini merak ediyorsanız size gayet iğrenç detaylar anlatabilirim. bağırsak kurdu, kıl kurdu olanları yani yumurtlama döneminde geceleri anüsten çıkaran vajina veya testislere gelir. burda can çekişerek ölmeye karar verir. bu karar vermenin arkasından gerek kımıldandığı ve yumurtalarını bıraktığı, gerekse salgıladığı bir şey yüzünden siz o bölgede feci bir kaşıntı hissedersiniz… kaşımanız durumunda ki gece bilinçsiz de olabilir. o yumurtalar önce ellerinize sonrada ellerden ağız yoluyla taaa bağırsağa kadar ilerlerler. iç açıcı değildir. bunun yanında kurtulması da kolaydır tek doz ağızdan alınan ilaçlarla kurtulmak mümkün olabilir.
  tenyalar ise daha tehlikelidir çünkü aç kalmaları durumunda bağırsak ve mide çeperinizi parçalayarak sizi yeme yolunda ilerlerler.

  herhangi bir hayvandan bulaşabileceği gibi, yediğimiz çiğ köfte, sosis, jambon, salamdan da bulaşabilir. daha da kötüsü tam pişmemiş etten, et ürünlerinden, tuvaletlerden bile içimize girmeye heves edebilir canlılardır bunlar.

  bağırsak kurdu bitkisel tedavisi için gerekli bitkiler;
  Şeftali yaprağı, Kabak çekirdeği, Nohut, Defne yaprağı, Sirke, Süt

  Hazırlanışı:
  +Şeftali yaprağı bir saat suda kaynatıldıktan sonra süzülür. Elde edilen sıvı, havanda ezilmiş kabak çekirdeği ve ufalanmış defne yaprağı ile yoğrularak macun haline getirilir. Hazırlanan macundan, yemeklerden önce hastaya bir çorba kaşığı yedirilir.

  +Ezilmiş kabak çekirdekleri, sirke ve süt karışımıyla birlikte yoğrularak macun haline getirilir. Hazırlanan ma-cundan, tedavi süresince yemek arası hastaya bir çorba kaşığı yedirilir.

  +Sirke dolu bir kapta yirmi dört saat bekletilen nohut lapa kıvamına getirilerek ezilir. Hazırlanan lapa yeineklerden önce hastaya tedavi süresince bir çorba kaşığı yedirilir.
 3. Buğlem
  Devamlı Üye
  Bağırsak kurdu hastalığı bulaşıcı bir hastalıktır ve bulaşarak oluşur üstelik tedavi edilmezse ağır sancılara ve rahatsızlığa yol açar ve enfeksiyoneldir. Ayrıca bu hastalık bitkisel yöntemlerle de tedavi edilebilir.
+ Yorum Gönder