+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Estetik plastik cerrahi Forumunda Kepçe Kulak Kulak Estetiği Plastik Cerrahi Hakkında Herşey Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mineli
  Devamlı Üye

  Kepçe Kulak Kulak Estetiği Plastik Cerrahi Hakkında Herşey
  Kepçe Kulak Kulak Estetiği Plastik Cerrahi Hakkında Herşey

  Kulak estetiği için yapılan ameliyat kesisi kulak kepçesi arka tarafındadır. Bu izin yeri kulak estetiği sonrasında arkadan bakılarak dahi görünmez. Ancak kulak kepeçesinin dışa çekilmesiyle görünebilir. Bu iz 6-12 ayda giderek azalır neredeyse belirsiz hale gelir.
  Kulak estetiği yapılmadan önce iki kulak için de estetik cerrah ne yapacağını planlamalıdır. Ayrıca hasta ile kulak şekli hakkında konuşulmalıdır. Kulak estetiği konusunda diğer önemli nokta kulak memesinin şeklidir. Kulak memesinin baş ile yaptığı açı da kulak estetiği sonrasında kulak şeklini çok etkilemektedir. Bazı kulak yapılarında kulak kepçesine kıvrım yapıldıktan sonra kulak kepçesinin çekimi ile kulak memesi de arkaya doğru kıvrılmaktadır. Bu özellikle kulak kıkırdağının daha aşağı inip kulak memesine çok yakın oluğu hastalarda görülmektedir. Ancak kulak memesinin kıvrılıp kıvrılmadığı tam olarak ameliyat esnasında ortaya çıkmaktadır. Eğer kulak memesi 30-34 derecedn fazla açı yapıyorsa arkaya kıvrılması için ya dikiş yöntemi uygulanır, yeterli olmazsa kulak memesi arkasından doku çıkarılarak arkaya kıvrılması sağlanır.
  Kulak estetiği konusunda diğer önemli konu, kulağa kıvrım verildikten sonra kulak kepçesi üst kısmının telefon ahizesi şeklini almasıdır. Bu durumda kulak kepçesi üst kısmıda arkaya dikişlerle çekilerek düzeltilebilir
 2. Mine
  Devamlı Üye

  Kepçe Kulak Kulak Estetiği


  Kepçe Kulak Kulak Estetiği 1.jpg
 3. serve
  Yeni Üye
  Kızımın kulakları kepçe ve henüz 5 yaşında okula başlamadan önce ameliyat ile kulaklarını düzeltmek istiyoruz ama bu yaş çok mu erken hiç bir fikrimiz yok bi kaç yer ile görüştük ve bir yer bu yaşta olmasının çok daha faydalı olacağını söyledi bu konuyla ilgili tecrübesi olanlar yazarsa sevinirim
 4. Serap Yaman
  Timin Cadısı
  Bir uzmana danışmanız iyidir size adresi vereyim burada uzman doktor var


  İletişim
  Prof. Dr. Kutlu Sevin
  Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi
  Estetik Plastik Cerrahi Kliniği
  Cebeci - Ankara


  0 532 274 4366 (Saat 10:00 - 19:00)

+ Yorum Gönder


kulak estetiği ankara