+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Estetik plastik cerrahi Forumunda Türkiyede Lazer İle Doğum Lekeleri Tedavisi Plastik Cerrahi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mineli
  Devamlı Üye

  Türkiyede Lazer İle Doğum Lekeleri Tedavisi Plastik Cerrahi
  Türkiyede Lazer İle Doğum Lekeleri Tedavisi Plastik Cerrahi


  DOĞUM LEKESİ  Doğum lekesi yeni doğanların %25 ' inde görülebilen damarsal bir anomalidir. En sık olarak ensede ve göz kapağında ortaya çıkar. Bu bölgedeki doğum lekesi genellikle okul çağına kadar kaybolur. Sağlık açısından herhangi bir risk taşımazlar.


  Diğer bir doğum lekesi 1000 çocuktan 3'ünde görülür. Genellikle doğumda veya hemen sonra ortaya çıkar. Doğum lekesi pembe veya koyu mor renkte olabilir. Sıklıkla tek taraflı ortaya çıkar. En çok boyun ve yüzde görülür. Ancak vücutta da ortaya çıkabilir. Zamanla renkte koyulaşmalar ve deride kalınlaşmalar olabilir. Doğum lekesinin çarpma veya vurma ile deride kanama riski vardır. Bu tür doğum lekesi olanlarda mutlaka göz ve nörolojik muayene gereklidir. Çünkü göz ve beyinle ilgili problemler olabilir.


  DOĞUM LEKESİ TEDAVİSİ  Doğum lekeleri lazer tedavisi ile giderilebilir. Bu konudaki en etkin lazer flashlamp pulsed dye lazer'dir. Bazı vakalarda İntense pulsed light (IPL) ve KTP lazer etkili bulunmuştur 2. Ktockn1
  ismail

  Doğum lekeleri kendisiyle barışık insana dert olmaz ama bazı insanlar toplumda nasıl durduğuyla ilgili kuruntu yapar kendine ve tedavi olur bu normaldir ve yukarıda yazan ikinci doğum lekesi dışındaki doğum lekelerini tedavi etmek zorunda değilsiniz
+ Yorum Gönder