+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Estetik plastik cerrahi Forumunda Yüz Ütüleme Ne İçin Kullanılır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Yüz Ütüleme Ne İçin Kullanılır
  Yüz Ütüleme Ne İçin Kullanılır:

  Yüz ütüleme sadece kırışıklık tedavisi, sarkma ve gevşemeleri tedavi etmek amacıyla değil, bölgesel yağları eritmek ve göbek, kalça, basen gibi bölgelerdeki yağları radyo dalgaları ile eritmek amacıyla da kullanılmaktadır.

  Yüzde kırışıklık, yaşlanma, sünme veya sarkma olan bölgelere odaklanan radyo frekans dalgalarının açığa çıkardığı ısı dalgalarının cildin kolajen madde salgılamasını teşvik ettiği bilimsel olarak ispatlanmış ve bu kuraldan yola çıkılarak günümüzde bir çok değişik estetik cilt gençleştirme tekniği geliştirilmiştir. Yüz ütüleme tekniğinde cildin yarım cm kadar altında olan kolajen madde üreten mezoderm hücreleri uyarılmaktadır. Bağ doku da adı verilen bu hücreler, radyofrekans dalgalarının (ultrason dalgaları da denilebilir) oluşturduğu ısı nedeniyle yok olan kolajen madde yerine yeni kolajen üretimine başlamakta ve kısa sürede cildimiz daha genç ve gergin bir hal almaktadır.

  Özellikle yaşlanma ve yer çekimi nedeniyle ciltte görülen sarkmalar ve gevşemeler yüz ütüsü yöntemi ile tedavi edilebilmektedir. Ameliyat yapılmadan cildi sıkılaştıran radyofrekans-endolift yöntemi genellikle tek bir seans uygulaması biçiminde tatbik edilmektedir. 1 seans uygulanan ve bir seanslık uygulamanın yüzde, gıdıda ve yanaktaki sarkmaları geçirmesi için yeterlidir.
 2. Eleman
  Devamlı Üye

  Yüz ütüleme tekniği sadece kırışıklık gidermek için değil aynı zamanda yağlanma ve sarkmalara karşıda kullanılmaktadır. Yüz ütülemede kullanılan radyo dalgaları vücudun başka bölümlerinede güvenle uygulanabilmektedir.
+ Yorum Gönder