+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Estetik plastik cerrahi Forumunda Burun Ameliyatı Riski Var Mı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Burun Ameliyatı Riski Var Mı
  burun ameliyatı riski var mı

  Burun estetiği ameliyatının riski var mı 2. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Burun Ameliyatı Riski Var Mı Kısa Bilgi


  Burun estetiği ameliyatlarının bir çok riski var. Bir çok ameliyatın riskleri var. Ameliyat olacak kişi olacak riskleri zaten göze almış oluyor . Bu risklerin birincisi estetik ameliyattan sonra oluşturulan burun şeklinizi estetik açıdan beğenmemeniz. Benim kendi tecrübelerimden bahsetmem gerekirse % 5 ila %10 arasında ben kendi hastalarımı tekrardan ameliyat etme durumunda kalabiliyorum. Bu kesinlikle ameliyatı yaptıktan sonra ortaya çok garip bir burun çıkıyor ve bunu tekrardan bir ameliyat yapıyorsunuz şeklinde olmuyor.

  Genellikle revizyonlarda benim elimde en çok karşılaştığım olay özellikle daha önceden burunda kırık olan ve yamukluğu olan hastalarda ki bu hastaların burnu çoğunlukla darbe sonrası hiçbir müdahale görmemişse işler daha da karışıklaşıyor. Bu durumlarda ilk hali kadar olmasa da eğikliğin kabul edilebilir bir miktarda tekrarı ki bu durumu bu hasta grubuna mutlaka operasyon öncesi belirtiyorum. Tabii her zaman olacak diye birşey yok ama bazı burunlarda kıkırdak hafızası dediğimiz fenomeni aşmak oldukça zor olabiliyor. Bu revizyon ihtiyacı en çok gösteren iki gruptan biri. Diğeri ise daha önceden bir şekilde burun operasyonu geçirmiş olanlar. Bu grupta burun anatomisinin ilk operasyonda ne kadar korunduğu revizyon ihtimalinin de bir nevi belirteci oluyor. Onun haricindeki minör sıkıntılara masaj, enjeksiyon veya dolgu gibi cerrahi dışı tedbirlerle düzeltilebildiğinden revizyon ihtiyacı da pek olmuyor.

  Tekrardan sıfırdan bir burun estetiği yapmak yapılan burun estetiği ameliyatının olmamış denilmesi ucunun çok kalmış, yine ucunun düşmüş denilmesi gibi durumlar tekniğe bağlı olarak farklılık göstermekte ama bu durumlar artık tarihe karıştı diyebiliriz. Fakat yine de çok nadir de olsa şöyle bir durumla karşılaşılabilir; burun estetiği ameliyatı oldunuz aynaya bakıyorsunuz hiç memnun değilsiniz, bunun bir çok nedeni olabilir o zaman tekrar bir ameliyat olmanızda fayda var tabii ki. Sizin memnun olmadığınız bir şey varsa biz elimizden geldiğince size yardımcı olmaya çalışırız. Bu durumda ülkemizde ve tüm dünyada kabul gören uygulama, yapılacak işlem için hastadan yanlızca doktorluk masrafı alınmaz ancak hastane giderleri talep edilir şeklindedir.

+ Yorum Gönder