+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Ev Ödevleri Forumunda Oğlum şu anda 36 aylık boyunun ve kilosunun kaç olması lazım Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Oğlum şu anda 36 aylık boyunun ve kilosunun kaç olması lazım
  Oğlum şu anda 36 aylık boyunun ve kilosunun kaç olması lazım 2. HAYAT
  Devamlı Üye

  34 ile 38 aylık erkek bebeklerde 13 ile 15 arasında kilo ideal kilolardır
 3. SuskuN PrenS
  Devamlı Üye
  Oğlum şu anda 36 aylık boyunun ve kilosunun kaç olması lazım  ccccc.png

  Bebeğiniz gün geçtikçe büyüyor. Doktorunuza gittiğinizde ya da evde kendi kendinize yaptığınız ölçümlerde boyu, kilosu ve baş çevresi hakkında fikir sahibi oluyorsunuz. Pekiyi bebeğinizin yaşıtlarına göre gelişiminin ne durumda olduğunu hiç merak ettiniz mi? Persentil (percentile) tablosu adı verilen tablolara bakarak bu soruyu yanıtlayabilirsiniz.

  Aşağıdaki tablolar, Türk bebekleri için 2008 yılında yapılan bir istatistiksel çalışmadan alınmıştır. Bebeklerin boy, kilo ve baş çevresi ölçülerinin, bu tabloda 3 ve 97 persentil arasındaki değerleri alması beklenir.

  Tablo genel eğilimleri anlamak açısından faydalı bilgiler veriyor olsa da, her bebeğin gelişiminin farklı olacağı unutulmamalıdır. Örneğin bebeğinizin boyu sürekli 25 persentilde ise, bu gelişiminde bir sorun olduğu anlamına gelmez. Ancak sürekli 75 persentilde dolaşan bir bebek birden 10 persentile düşerse, doktorlar gelişiminde bir sorun olup olmadığını araştırabilirler.

+ Yorum Gönder