+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci 123456 ... SonuncuSonuncu
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Ev Ödevleri Forumunda Burun büyümesi nedenleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Cevap: burun büyümesi nedenleri

  benn bazenn sabah kalkınca yüzümü yıkkıyom vee sonra aynanın önüne geçtiğimde burnum aşırı derece büyük olduğunu fark ediyorum ama aradan bi kaç saat geçtiğindeee burnumun küçüldüğünü farak edyiromm
  Cevap: burun büyümesi nedenleri sayfa üç frmacil 3 Cevap: burun büyümesi nedenleri

 2. Asel
  Bayan Üye
  burun büyümesi nedenleri

  Burun etlerinin (konka) şişmesi de sık görülen bir durumdur.Stresli, allerjik ya da sık alkol alan kişilerde daha fazla görülen bu durum, burundan nefes almayı güçleştirir. Bazı hastalar ilaç tedavisinden yarar görürler. Yarar görmeyen hastalarda, ameliyat gündeme gelir. Konka plastiği veya radyofrekans ile tedavi yapılabilir.

  “Burun eti” büyümesi olarak bilinen bu rahatsızlık, burun etinin normalden fazla büyüyerek nefes alımını zorlaştırması durumudur. Burun eti ameliyatı ile alınarak tedavi edilebileceği gibi bitkisel tedavi yöntemleri ilede tedavisi mümkündür

  Burun eti için bitkisel çözümler:

  •Menekşe yaprağı demlenip süzülerek elde edilen su soğutulduktan sonra yarım saat aralıklar ile buruna bir kaç damla damlatılarak burun eti tedavisi yapılabilir.
  •Ebegümeci yaprakları iyice ezilerek sirke ile karıştırılıp krem kıvamına getirilir, daha sonra sabah ve akşam olmak üzere 2 kez burun içerisine sürülerek burun eti tedavisi yapılabilir.
  •Kuru meşe kabukları su içerisine atılıp kaynatıkdıktan sonra süzülerek suyu soğutulur. Daha sonra elde edilen bu su ara ara buruna çekilerek burun eti tedavisi yapılabilir.
  •Kurutulmuş zeravent kökü ve çilek kökleri havanda iyice dövülerek toz haline getirilir. Daha sonra bu karışıma sirke ilave edilerek krem kıvamına gelinceye kadar karıştırılıp, elde edilen krem 3 saatte bir burun içerisine sürülerek burun eti tedavisi yapılabilir.

 3. Ziyaretçi
  benim öyle bir derdim yok ne yazık kiiiii.

 4. Ziyaretçi
  ben de bir insanı güzel veya çirkin yapan şeyin burun olduğuna katılıyorum aşırı derecede burun takıntım var ya herkes bu yüzden benden nefret ediyo. birini görüyorum yüzüne direkt söylüyorum senin burnun büyük veya küçük diye hastalık oldu artık. benim burnumda ne kemer var ne de kemik ama ve hafif kalkık yani normal bi burun ama aynaya baktığım zaman burnumu yüzüme göre büyük hissediyorum. nose-up diye birşey çıkmış bu arada kullanmanızı tavsiye ederim.

 5. Ziyaretçi
  pff evtt yhaa sadece erkeklerde olmuoo

 6. Ziyaretçi
  kıkırdaklı yapılar dokunma ile de büyümez mi?

 7. Ziyaretçi
  burnumdan bıktım yüzümden daha büyük dışarı çıkamıyorum

 8. Ziyaretçi
  burnunuzu karıştırmayın kıkırdaklı oldugu için cabuk buyume yapar

 9. Ziyaretçi
  ben çok güzel bir kızım sadece burnum biraz geniş ondan dolayı bazen kendimi sevmiyorum kendimi öldüresim geliyooo aceba ne yapayım

 10. Ziyaretçi
  görüyorum bazen renkli gözlü sarışın oluyolar ama o burun yokmu o burun insanın içindeki nefret dışarı vurur derler ya benim direk burnuma vurmuş bide hafif yamuk ama şunu unutmayın burnu büyük olanın büyük olmaz boyu uzun olanın ---- büyük olur yada çok ekmek yiyenin )

+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci 123456 ... SonuncuSonuncu


burun büyümesi,  burun neden büyür,  burun nasıl küçülür,  burun büyümesinin nedenleri,  burun uzaması,  burun büyümesi nedenleri