+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Ev Ödevleri Forumunda Tasarrufla ilgili neler yapılabilir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Tasarrufla ilgili neler yapılabilir
  tasarrufla ilgili neler yapılabilir 2. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Tasarruf Bilinci
  Tasarruf, yarınlarımız için önemli olan kaynakların idareli tüketilmesidir. Aksi takdirde bir gün her şey tükenecek ve geri dönüşü olmayacak. Suyumuz azalıyor, toprağımız verimsizleşiyor. Her şey bize kaynaklarımızın tükenmek üzere olduğunu gösterdiği halde bu konuyu ciddiye alıp üzerinde düşünen ve harekete geçen insan sayısı yok denecek kadar az. "Ben mi kurtaracağım bu dünyayı, peki beni kim kurtaracak?" mantığı hala sürüp gidiyor ve birçok insan ekonomik gücünü daha da güçlendirmek için kaynaklarımızı hızla yok etmeye devam ediyor.

  tasarruf.jpg
  Sokak, cadde ve evlerimizde boşa akan sular acaba kaç kişinin dikkatini çekiyor? Geri dönüşümün ne olduğunu ve nasıl uygulanacağını acaba kaçımız biliyoruz?

  Size yaşanmış gerçek bir olaydan bahsedeceğim. Bir gün Türkiye'ye tatile gelmiş çok titiz genç bir kız kamuya açık bir tuvalette ihtiyacını giderdikten sonra ellerini yıkamak için lavaboya yaklaşıyor, çeşmeyi açıyor, ellerini uzunca bir süre çeşme sürekli akar haldeyken ovalıya ovalıya yıkadıktan sonra duruluyor ve kurulamak için umursamazca kağıt havluları çekiyor ve çıkıp gidiyor. Evet, sizin de tahmin edeceğiniz gibi çeşme hala akıyor. Yılan bile toprağını tasarruf ile yalarmış. Bugünümüz yarınımıza gebe, ne ekersek onu biçeceğiz. Daha fazla geç olmadan hepimiz ortak bir tavır almak zorundayız. Bilinçli tüketimi ve değerlerimize sahip çıkmayı öğrenmeliyiz. Zamanımızı, suyumuzu, elektriğimizi, paramızı kısacası tüm değerlerimizi tasarruflu kullanmak dileğiyle.
+ Yorum Gönder


tasarrufla ilgili resimler,  tasarruf ile ilgili resimler,  tasarrufla,  tutumluluk ve tasarruf,  tasarrufla ilgili neler yapılabilir,  tasarrufla resimler