+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Ev Ödevleri Forumunda Bulgaristan'ın Lofça kasabası yakınlarında meydana gelen muharebe nedir? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Bulgaristan'ın Lofça kasabası yakınlarında meydana gelen muharebe nedir?
  Osmanlı Devleti ile Rusya İmparatorluğu arasında çarpışılan 93 Harbi'nde Plevne Kuşatması sırasında günümüzdeki Bulgaristan'ın Lofça kasabası yakınlarında meydana gelen muharebe nedir? 2. Asel
  Bayan Üye

  Bulgaristan'ın Lofça kasabası yakınlarında meydana gelen muharebe nedir?

  Osmanlı Devleti ile Rusya İmparatorluğu arasında çarpışılan 93 Harbi'nde Plevne Kuşatması sırasında günümüzdeki Bulgaristan'ın Lofça kasabası yakınlarında meydana gelen muharebe nedir?


  Lofça muharebesi, Osmanlı Devleti ile Rusya İmparatorluğu arasında çarpışılan 93 Harbi'nde Plevne Kuşatması sırasında günümüzdeki Bulgaristan'ın Lofça kasabası yakınlarında meydana gelen muharebe.

  Temmuz 1877'de Plevne kuşatıldıktan sonra Osman Paşa 15 taburdan oluşan bir takviye ekip Sofya'dan yola çıktı. Osman Paşa, bu takviyeyi Orhaniye ile Plevne arasındaki haberleşme ve lojistik destek yoluna korumak için kullanmayı uygun gördü.

  İki kez yaptığı taarruza rağmen Plevne'yi alamayan Ruslar, takviyeyi kesmek için 20,000 askerden oluşan bir güç ile Lofça yakınlarında saldırıya geçtiler. 1 Eylül'de başlayan muharebe iki gün sürdü ve Ruslar Plevne'ye giden takviyeyi Lofça'da kestiler ve Lofça düştü.

  Böylece Ruslar, Plevne'yi dört koldan sarmış oldular ve Osman Paşa'ya gelen lojistik destek ile haberleşme kesilmiş oldu.
+ Yorum Gönder