+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Ev Ödevleri Forumunda Kan renkli özsıvı sızan ağaca verilmiş olan özelliklerine uygun ad’ın türkçesi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Kan renkli özsıvı sızan ağaca verilmiş olan özelliklerine uygun ad’ın türkçesi
  950 yaşına kadar yaşayanları olan, gövdesi yaralandığında, insan ve hayvanların kanındaki gibi demir içeren kırmızı kan renkli özsıvı sızan ağaca verilmiş olan özelliklerine uygun ad’ın türkçesi nedir? 2. Asel
  Bayan Üye

  kan renkli özsıvı sızan ağaca verilmiş olan özelliklerine uygun ad’ın türkçesi

  950 yaşına kadar yaşayanları olan, gövdesi yaralandığında, insan ve hayvanların kanındaki gibi demir içeren kırmızı kan renkli özsıvı sızan ağaca verilmiş olan özelliklerine uygun ad’ın türkçesi nedir?

  Cevap

  Kan Ağlayan Ağaç ya da Ejderin kanı ağacı (Dracaena cinnabari). Kırmızı özsuyu eskilerin ejderin kanı olarak adlandırdığı, ilaç ve boya olarak kullandıkları bir maddedir
 3. Suskun Karizma
  Devamlı Üye
  Dragon Blood Tree (Ejder Kanı Ağacı)

  Ejder Kanı.jpg

  Dracaena cinnabari, Socotra takım adalarına özgü bir ağaç türüdür. "Ejder kanı ağacı" ya da "Socotra ejder ağacı" olarak da bilinmektedir. Socotra'nın en çarpıcı bitkilerindenolan bu tür şemsiye şeklindedir, tuhaf bir görünüme sahiptir. İlk kez 1882 yılında Isaac Bayley Balfour tarafından keşfedilmiştir. Eski zamanda insanlar kırmızı ağaç özsuyunu ilaç ya da boya olarak kullanmışlardır.

+ Yorum Gönder