+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Ev Ödevleri Forumunda Ülkemizde nüfusun hangi özellikleri araştırılmalıdır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Ülkemizde nüfusun hangi özellikleri araştırılmalıdır
  ülkemizde nüfusun hangi özellikleri araştırılmalıdır 2. Asel
  Bayan Üye

  ülkemizde nüfusun hangi özellikleri araştırılmalıdır

  Ülkeler için nüfus özelliklerini bilmek birçok bakımdan önemlidir. Özellikle geleceğe yönelik planlamaların yapılmasında, nüfusun cinsiyete göre yaş dağılışı bilinmelidir. Çünkü farklı yaş ve cinsiyette olanların istek ve ihtiyaçları, potansiyelleri birbirinden farklıdır.

  Örneğin, bir yerde yaşayan nüfusun çoğunluğu çocuk yaşta ise orada yapılacak yatırım planları ile nüfusun çoğunluğunun gençlerden veya yaşlılardan oluştuğu yer için yapılacak yatırım planları farklı olacaktır. Çocukların çoğunlukta olduğu yere öncelikle okul ve oyun alanı, gençlerin çoğunlukta olduğu yere ise öncelikle yüksekokul, iş imkânı sağlayan yerlerin veya spor tesislerinin, yaşlıların olduğu yere ise huzurevi veya dinlenme alanlarının yapımına öncelik verilir. Bir ülkenin iş gücü miktarı da nüfusun yaş yapısıyla doğrudan ilgilidir. Türkiye nüfusu erkek kadın oranı hakkında bilgiye tablodan ulaşabilirsiniz.
+ Yorum Gönder


ülkemizde nüfusun hangi özellikleri araştırılmalıdır,  ülkemizde nüfusun hangi özellikleri araştırılmalıdır kısaca