+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Ev Ödevleri Forumunda Muhasebeci nin görevleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Muhasebeci nin görevleri
  muhasebeci nin görevleri 2. Asel
  Bayan Üye

  muhasebeci ne iş yapar?

  ◦Her gün bankalardan hesap hareketlerinin takibini yapar.


  ◦Site sakinlerden, aidatlarını kredi kartları ile ödemek isteyenleri makbuz karşılında aidatlarını alır ve kesinlikle elden peşin para alamaz.


  ◦Site sakinleri tarafından bankalara yatırılan aidatların takibini yapar ve yatırılmayanları telefon ile arayarak yatırılmasını sağlar.


  ◦Birinci görüşmeden sonra aidatlarını 15 gün içerisinde yatırmayan site sakinlerinin listesini hazırlar ve Site müdürüne bilgi vererek Avukata göndermesini sağlar.


  ◦Aidatların yatırılması için yapılan Telefon görüşmelerini mutlaka telefon görüşme defterine kayıt eder.


  ◦Genel gider faturalarını ilgili cari hesabına işler.  8. İstendiğinde gider faturalarının dökümünü yönetim kuruluna ve site müdürüne verir, ödemeler ile ilgili bilgileri hesaba işler.  9. Yönetim kuruluna sunulmak üzere aylık mizanı çıkartır.  10. Site yönetim kurulunca aylık mizan onaylandıktan sonra borç/alacak durumuna göre, ilgili hesaplara işler.  11. Lüzumu halinde yönetim kurulu toplantılarına katılır.  12. Site yönetiminde çalışan personelin özlük(kişisel) bilgilerini toplar eksikleri tamamlar.  13. Siteye gelen elektrik, su, doğalgaz (ortak mahaller) faturalarını takip eder, ilgili cari hesaba işleyerek zamanında ödenmesini sağlar.  14. Her ayın sonunda personelin SSK bildirgesi ödemesini , bağlı bulunan banka hesabına yatırır.  15. Güvenlik müdürlüğünce tutulan taşınma raporlarının gerekli yerlere kaydını yapar.  16. Sitede çalışan personelin SSK bilgilerini, ücret bordrolarını, mesai çizelgelerini, kontrol ederek, dosyalanmasını ve duyurular levhasına asılmasını sağlar.  17. Yılsonu bilânçosunu mali müşavir yardımıyla hazırlanmasını sağlayarak yönetime sunar.
+ Yorum Gönder