+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Ev Ödevleri Forumunda Psikolojinin fizikle alakası varmıdır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Psikolojinin fizikle alakası varmıdır
  psikolojinin fizikle alakası varmıdır 2. Asel
  Bayan Üye

  psikolojinin fizikle alakası varmıdır

  Fiziğin Diğer Bilimlerle İlişkisi
  fiziğin diğer bilimlerle ilişkisi nedir - fiziğin diğer bilimlerle ilişkisi varmıdır - fiziğin diğer bilimlerle ilişkisi hakkında


  modern fizik olarak adlandırılan rölatif(göreceli) ve kuantum tabanlı fizik anlayışlı temel bilim dalları olan fizik kimya biyolojinin ortak alanlarının gelişmesini sağladı.
  maddenin katı sıvı ve gaz hallerini en derin ayrıntısına kadar inceleyen ve termodinamik yasalarını kullanann kimyanın alt alanı fizo imya modern fizikten fazlası ile etkilendi. maddenin en küçük yapı taşları olan madde taneciği (parçacık) ve kuantum kimyanın ilgi alanına girdi.
  biyolojik süreçlerin aydınlatılmasında ve biyolojiye ilişkin soruların çözümünde fiziksel birimlerin ilke ve kavramlarından yararlanan bilim dalı biyofizik moder fizikteki gelişmelerden yararlandı. biyofiziğin çok çeşitli olan ilgi alanı içide fiziğin yeri önemlidir. karmaşık bir elektrik devresi olarakta düşünülebilecek sinir sisteminde uyarıların iletilmesindeki yapıyı kuvvet ışık ses ve iyonlaşma radyasyon gibi fiziksel büyüklüklerin canlıda etkisini ve canlıda yer değiştirme yada iletişim yoluyla çevredekilerle kurdukarı ilişkileri inceler. biyofizikte kullanılan en yaygın incelemem ve araştırma yöntemleri arasında X-ışın kırımı ve X-ışın kristalografisi nükleer manyetik rezonans spektroskopisi soğurma ve flüoresans spektroskopi ve ultra santrifüj ile çökeltme yer almaktadır. canlıların yapısında ve özellikleri bu yöntemlerle kesin bir biçimde tanımlanabilmiştir.


  alinti.
+ Yorum Gönder