+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Ev Ödevleri Forumunda Birim ve bütün nedir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Birim ve bütün nedir
  lütfen çok acil hemen cevabı verin ne olursunuz hadi eğer yardımcı olursanız sevineceğim 2. Ayşe
  Yeni Üye

  birim ve bütün nedir hakkında bilgi


  Değişkenliği olmayan temel biçimler olan KARE-DAİRE-ÇİZGİ örnekleri kağıt veya kartona çizilir.Seçilen ve çizilen öge katlanır ve bir birim elde edilir. Bu birimler kesilir ve tekrar sistematik olarak birleştirilir ve bütün oluşturulur. Yani çizilen kareler kesilir ve bunlardan biçimsel ve estetik bir bütün elde edilir
 3. SuskuN PrenS
  Devamlı Üye
  [CENTER][SIZE=3][FONT=comic sans ms][B]birim ve bütün nedir[COLOR=#FF0000]  Birimden bütüne nedir? Değişkenliği olmayan temel biçimler olan KARE-DAİRE-ÇİZGİ örnekleri kağıt veya kartona çizilir.Seçilen ve çizilen öge katlanır ve bir birim elde edilir. Bu birimler kesilir ve tekrar sistematik olarak birleştirilir ve bütün oluşturulur. Yani çizilen kareler kesilir ve bunlardan biçimsel ve estetik bir bütün elde edilir.


  Birim ve bütün nedir1.jpgBirim ve bütün nedir2.jpgBirim ve bütün nedir3.jpg
 4. Zühre
  Devamlı Üye
  Birim ne demek

  Ölçme işlemi yapılırken ölçülecek büyüklüğün (nicelik) kendi cinsinden belirli bir parçası ile karşılaştırması yapılır. Ölçme sonucunda karşılaştırma işleminin neye göre yapıldığı belirtilmelidir. Bu belirli parçaya o büyüklüğün birimi denir.

  Büyüklükleri ölçmek için kullandığımız kendi cinsinden belirli bir parçasına birim denir. Yapılan ölçümün herkes tarafından keşin olarak aynı şekilde anlaşılıp değerlendirilmesi için seçilen birimi herkesin bilmesi ve tanıması gerekir. Bu nedenle birimler uluslararası anlaşmalarla saptanır. Her büyüklük kendi birimi ile ölçülür. Ancak fizikte bir çok büyüklük vardır, hepsini birbirinden bağımsız birimlerle ölçmek işlerimizi zorlaştırır. Fizikte bazı büyüklükler temel olarak ele alınır ve bunlara ait birimler de temel birimleri oluşturur. Temel birimler birbirinden bağımsızdır. Bunlardan yararlanarak diğer büyüklüklerin birimleri tanımlanır. Bunlara türev birimler denir.

  Temel birimler ve türev birimler arasında uyumluluk sağlamak için birim sistemleri kurulmuştur.


+ Yorum Gönder


birim ve bütün nedir,  Birimden butune,  birim ve butun nedir,  birim modul bütün nedir kısaca