+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Ev Ödevleri Forumunda Isı Yalıtım Malzemelerinden Kullanım Amacı Nedir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Isı Yalıtım Malzemelerinden Kullanım Amacı Nedir
  Isı yalıtım malzemelerinden kullanım amacı nedir 2. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Isı Yalıtım Malzemelerinden Kullanım Amacı Nedir

  Isı Yalıtım Malzemeleri hakkında bilgi  EPS ürünler, levha, boru veya önceden şekil verilmiş elemanlar halinde, yapıların ısı ve ses yalıtımında ve ambalaj sanayiinde yoğun bir şekilde kullanılırlar. EPS ürünlerin ayrıca, binalarda duvar malzemesi olarak kullanımından, soğuk hava depolarının yalıtımına, soğuk bölgelerdeki karayolu yapımına, zeminlerin takviyesine, gemiler için can simidi ve can yeleği yapımına kadar sayılması mümkün olmayan; hafifliğin, dayanımın, kolay şekil verebilmenin, kolay uygulayabilmenin ve düşük ısı iletkenliğinin önemli olduğu bütün uygulamalarda sınırsız kullanım alanı vardır.
  Malzeme, esnek olan yapısı, darbe emiş özelliği ve mekanik dayanıklılığı sayesinde de bir çok ürünün koruma amaçlı ambalajlanmasında kullanılır ve ambalajlanan ürünlerin hasar görmelerini engeller. Ayrıca, hem ısı yalıtım özelliği hem de koruma özelliği sayesinde EPS’in özel tipleri gıda malzemelerinin de amblajalanmasında kullanılır.
  Isı ve ses yalıtım malzemesi
  Dış cephe mantolama uygulamalarında
  iç Cephe Yalıtım Uygulamalarında
  Yerden Isıtmalı döşemelerin yalıtılmasında
  Çatılar (Mertek arası, Mertek Altı, Mertek Üstü)
  Teras Çatılarda
  Asma Tavanlarda
  Boruların Yalıtımı
  Bodrum Tavanları
  Dekoratif Dış Cephe Ürünleri
  Reklamcılık Sektörü – (fuar, vitrin uygulamaları)
  Ambalaj ( Balık kutusu, Meyve-sebze kolisi, Beyaz eşya)
  Yüzer İskele Yapımında (Pantoon)
  Dolgu Malzemesi

+ Yorum Gönder