+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Ev Ödevleri Forumunda Diyet Yaparken Yemek Saatleri Nasıl Belirlenmelidir? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Diyet Yaparken Yemek Saatleri Nasıl Belirlenmelidir?
  Diyet yaparken yemek saatleri nasıl belirlenmelidir? 2. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Diyet Yaparken Yemek Saatleri


  Diyetin normal yaşama adapte olması gerektiği için kişiye özel düzenlenmelidir.

  Kişi uyandıktan sonra ilk 1 saat içerisinde mutlaka kahvaltı etmelidir. Gece boyunca süren açlık metabolizmayı ciddi anlamda durdurmaktadır. Kişi kahvaltı etmezse, günün ilk tüketilen ürünü yağ olarak depolanacak şekilde ilerler. Uyandıktan sonra kahvaltıyı ilk bir saat içerisinde yapmak lazımdır.

  Gün içerisinde belirli öğün saatleri ayarlanamıyor ise, günde 3 saatten uzun aç kalmamak amaçlanmalıdır. Ana öğünlerin arasında altışar saatlik dilimler olabilir. Fakat bunların arasında ufak ve kişiye uygun olacak ara öğünler bulunmalıdır.

  Belirli bir saatten sonra yemek yememek kuralı herkese uyan bir kural değildir ve yaşam boyu sürdürülmez. Bu nedenle en önemlisi yatmadan 2 saat önce yemeyi kesmektir. Çünkü sindirim sisteminin son iki saatte dinlenmesi gerekir. Yatmadan hemen önce tüketilen karbonhidratlı gıdalar, meyveler ya da alkollü içecekler vücutta yağ olarak depolanmaktadır. Buna da diyet süresince ve hayat boyu dikkat edilmesi gerekir

+ Yorum Gönder