+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Ev Ödevleri Forumunda Cennette Her Istediğimiz Olacak Mı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Cennette Her Istediğimiz Olacak Mı
  Cennette her istediğimiz olacak mı? 2. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Cennette Her Istediğimiz olurmu

  cennette mümin köşkünde otururken bir kuş görüp içinden dünyada olsa bunu yerdim diye geçirse o anda pişmiş olarak önüne gelecek.yiyip kemiklerini bir kenara yığdığında bu yine kuş olsa diye kalbine gelse tekrar kuş olup uçup gidecek.

  mümin köşkünde otururken pencereler önündeki meyve ağaçlarından bir meyveyi canı istese yerinden kalkmadan dal önüne gelecek mümin yiyecek,daha tadı boğazına gitmeden evvel yediğinden daha güzel ve leziz olanı çıkacak.

  cennette akla geldik,gelmedik her türlü nimet vardır.Mevla Teala cennette kullarına hitap edecek kullarım benden ne istersiniz vereyim afiyette olun.kullar diyecek Ya Rabbi bizi cehennemden azad eyledin cennetine idhal eyledin akla gelmedik,gözler görmedik,kulaklar işitmedik nimetler verdin bizler bir şey istemeye haya ederiz dediğinde Mevla sizin benden isteyeceğiniz var buyuracak.o vakit kullar Rabbimiz bizim bir şey istemeye yüzümüz yoktur,hem ne isteyeceğimizi bilmeyiz dediğinde Mevla Teala hz.soracak dünyada bir meseleniz olduğunu sizler ne yapardınız?kullar cevap verecek ulemaya varırdık,müşkilimiz hallolurdu.Allah c.c buyuracak öyle ise şimdi sizler ulemaya varınız ne derlerse size vereyim.ulemaya varıp sorduklarında ulema diyecek sizler unuttunuz mu?dünyada iken Mevla cennette bize mekandan münezzeh olduğu halde cemalini gösterse diye arzu ederdiniz,onu isteyin.
  kullar isteyip Mevla,mekandan münezzeh olduğu halde cemalini gösterdiğinde müminler nice bin yıl hayran kalacak kardeşim.

  işte cennet,öyle bir cennet ki Allah kullarından isteyin buyuruyor da kullar isteyecek bir şey bulamıyor,o denli nimetlere gark olmuşlar.bu nimetlerin içinde saat de vardır,cennette her meşru isteğimiz görülecek,yeter ki girebilelim cennete,mesele o.

  sahabeden biri Efendimiz sav e ben ekip biçmek isterim cennette o da var mıdır diye sorar.Efendimiz sav var der.ancak orada beklemek yoktur.ektiğin gibi alırsın hasadı.
  şimdi sen de aynı şekilde kardeşim dünyadaki gibi saatçiye gideyim yok cennette istediğin an kolunda saatin.
  mesele o cennete girebilmek,o cennete girebilecek amellere muvaffak olabilmek.Rabbim bu mübarek günlerin hürmetine cümlemizi affeylesin,cennetine girmeye vesile olacak amelleri işlemeyi nasib eylesin,amin

+ Yorum Gönder