+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Ev Ödevleri Forumunda İmam Hatip Liselerinden Polis Özel Harekat Olunur Mu Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  İmam Hatip Liselerinden Polis Özel Harekat Olunur Mu
  İmam Hatip Liselerinden Polis Özel Harekat Olunur mu ? 2. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  İmam Hatip Lisesi Mezunlarına Polis Olma İmkanı

  Manşetlerde ve haber sitelerinde son dakika olarak duyurulan habere göre ÖSYM eğitim-öğretim sisteminde büyük değişikliğe hazırlanıyor.

  İmam Hatip Lisesi mezunlarının polis olabilmesi için kanun teklifi hazırlandı ve Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu teklife destek verdiğini ve yerinde bir karar olduğunu açıkladı.

  Resmi ağızlardan ve resmi kurumlardan imam hatiplilerin polis olabilmesi konusundaki açıklamalarına bakılırsa torba yasa tasarısından İmam Hatip Liselilere polis olma imkanı çıkabilir.

  ÖSYM’nin yapısını değiştirmek için verilen kanun teklifine göre, imam hatip mezunları polis meslek yüksek okullarına girebilecek. Teklif, açıköğretim ve sağlık meslek liselileri de kapsıyor.

  Ak Parti Grup başkanvekilleri Bekir Bozdağ ve Mustafa Elitaş ile Kahramanmaraş Milletvekili Veysi Kaynak tarafından sunulan kanun teklifiyle ÖSYM’nin yapısının değiştirilmesinin yanı sıra bazı kanun maddelerinde de değişiklik yapması öngörüldü.

  ÖSYM’nin yapısını neredeyse bütünüyle değiştiren söz konusu kanun teklifiyle polis meslek yüksek okullarında okuma hakkı, ÖSYM tarafından düzenlenen üniversiteye giriş sınavlarında başarılı olan “tüm lise ve dengi okul” mezunlarına verildi.
  HANGİ LİSELERE POLİSLİK YOLU AÇILDI?

  Polis Akademisi’ne bağlı Polis Meslek Yüksek Okulları’nda mevcut düzenlemeye göre genel lise, erkek ve kız teknik liseleri ile ticaret-turizm meslek liseleri mezunları okuma hakkına sahipken, kanun teklifinde söz konusu uygulama değiştirildi. İmam Hatip Lisesi, açıköğretim lisesi, sağlık meslek lisesi mezunlarına da polislik yolunu açabilecek yeni düzenleme Ak Parti tarafından “Anayasa’daki eşitlik hakkı uyarınca” yapıldığı belirtildi

 3. Ziyaretçi
  bence de imam hatiplilerin polis olmaya hakkı var ve diğer liselilerin de sonuçta hangi lise olursa olsun görevini hakkıyla ve severek yerine getirmeye gönüllü onca insan varken neden onların önü kapalıydı ki bu zamana kadar bence çok saçma.
 4. Ziyaretçi
  anadolu lisesindende özel harekat olunurmu

+ Yorum Gönder


imam hatip mezunları özel harekat