+ Yorum Gönder
Hayat Ve Yaşam ve Evlilik Hazırlıkları Forumunda Neden ve hangi durumlarda çiftler birbirlerini aldatırlar Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HARBİKIZ
  Moderator

  Neden ve hangi durumlarda çiftler birbirlerini aldatırlar
  Neden ve hangi durumlarda çiftler birbirlerini aldatırlar?

  Erkeklerin aldatması için mutlaka bir sebep gerekmez. Evliliği mükemmel olan bir erkek de aldatabilir. Anlık cinsel dürtülerine mağlûp olup bir kadınla yatabilirler. Sonra o kadını yolda görse belki tanımaz bile bir erkek. Elbette anlık cinsel dürtülerin çok ötesinde duygularla, romantik sebeplerle aldatan erkekler de vardır. Ancak, diyelim ki bir karısı ve iki ayrı sevgilisi olan, bu üç kadın için ayrı birer ev tutan erkek, hepsini çok çok sevebilir, hiçbirinden ayrılmak istemeyebilir.

  Kadınların aldatmaları daha çok duygusal sebeplere dayanır. Evliliğinin kötü gitmesi, kocasından ilgi ve şefkat görememesi gibi sebeplere… Erkek, kendisine ev tuttuğu sevgilisine aşık olmayabilir; kadın ise internette yazıştığı birine daha görmeden aşık olabilir. Erkek üç dört kadını aynı anda idare edebilir; kadın, sevgilisine açıksa, kocasıyla aynı odada bulunmaktan bile azap duyar.
 2. Mine
  Devamlı Üye

  kadınlar neden aldatır

  Aldatmak!
  Elbet politikadaki aldatmak değil bu. Yalnız politikada mı, hemen her alanda aldatmak diz boyu. Biz kadın - erkek ilişkilerindeki ya da aşktaki aldatmanın ayrıntılarına değinmek istiyoruz.

  Biliyoruz, kimilerine göre aşk zaten ve doğrudan bir aldatmadan ibaret değil mi? Aşk, sizin bir varsayımınız; onu var sayarak önce kendinizi aldatıyorsunuz, sonra karşınızdakini. Gerçi, o mu aldanıyor, yoksa aldanmış gibi görünüp aslında o mu sizi aldatıyor, pek belli değildir.

  Kimilerine göre ise aşk, insanın temel gerçeği olan çok güzel bir duygu. İki insanı birbirine sadakatle bağlayan en değerli gerçek.

  Peki, kendisi zaten bir aldatmaca olan sahte aşkı bir yana bırakırsak, sahici aşktaki aldatmalara ne diyeceğiz? (Sahici aşkta aldatma nasıl var olur? Bu da ayrı konu!)

  Geçenlerde Akşam gazetesinde Psikiyatrist Dr. Nihat Kaya, "Kadınlar neden aldatır?" diye soruyordu.

  Elbet erkekler de aldatır, ama Dr. Kaya kadınları ele almasının nedenini şöyle açıklıyor: "Kadınların aldatması biraz gizli kalmaktadır. Çünkü kadınlar erkekler gibi bunu bir övünme 'skor' meselesi haline getirmezler."

  Bu saptama belki çoğunlukla doğru, ama bir genelleme yapmak bizce pek doğru olmaz. "Skor" konusunda erkeklere taş çıkartan kadın sayısı az mıdır sanıyorsunuz?

  Övünmeye gelince, yine genelleme yapmadan söyleyelim, öyle ateşli kadınlar vardır ki Acem diyarında, değme erkeğin pabucunu eline vermekle övünür.

  Kadınların aldatmalarının Dr. Kaya'nın deyişiyle "biraz gizli" kalmasının nedenini ise, Hollanda'da Leyde Üniversitesi'nin yaptığı bir araştırma ortaya koyuyor. Bu araştırmada, kadınların zeka ve hafıza yeteneklerinin erkeklerden yüksek olduğu belirlenmiş.

  Demek ki, kadınlar daha zeki olduğundan erkekleri (ikinci, üçüncü erkeği) daha kolay tavlıyor ve idare ediyor. Hafızası kuvvetli olduğu için de söylediği yalanlar birbirine dolaşmıyor, bir söylediği öbürünü tutmayıp kendini ele vermiyor.

  Dr. Nihat Kaya'nın "Birlikte, sevgi, aşk, romantizm, heyecan, sürpriz arayan çoğunlukla kadındır" saptamasına, izninizle muzip bir soru açalım: Şunu arayan, bunu arayan diye lafı dolaştıracağımıza kısaca "erkek arayan" diyemez miyiz? Sonra aforizma gibi müthiş bir ahkam keselim: Öncelikle seks arayan kadınların sayısı hiç de az değildir, bunu cesaretle itiraf eden kadın sayısı azdır.

 3. SuSKuN bELa
  Devamlı Üye
  Aslında kadınlar her seferinde erkekleri hemen suçluyor biraz düşünseler hiç konuşmadan onları suçlayıp ayrılmak istiyorlar aslında oturup sakin bir şekilde konuşsalar biz neden bu duruma geldik diye birbirlerine sorsalar kesinlikle bir çözüm yolu bulunabilir hemen birbirlerini suçlamamalıdır.
+ Yorum Gönder