+ Yorum Gönder
Hayat Ve Yaşam ve Evlilik Hazırlıkları Forumunda Damatlar düğüne nasıl hazırlanmalıdır - damat traşı nasıl olmalıdır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HARBİKIZ
  Moderator

  Damatlar düğüne nasıl hazırlanmalıdır - damat traşı nasıl olmalıdır
  damatlar düğüne nasıl hazırlanmalıdır - damat traşı nasıl olmalıdır
  Tüm hazırlıklar içerisinde bakım salonunda gerekli işlemleri yaptırdınız. Sıra saçınıza ve makyajınıza gelmiştir. Bunun için daha önceden belirlediğiniz kuaför veya güzellik merkezine uğrayın. Burada traş ve saçınızın kesimi için randevunuzu garanti altına alın. Aileniz veya görevlendirdiğiniz kişilerin uğraması veya takip etmesi gereken yerlere uğrayın, teker teker kontrol edin. Mutlaka bir aksilikle karşılaşacaksınız ve onu mutlaka düzelteceksinizdir. Bunu hiç bir zaman unutmayın. Unutulan veya yapılmayan bir durumla karşılaşırsanız eğer kimseye belli etmeden yapın. Yaptığınızı da kimse bilmesin.
  Şayet düzelteceğiniz veya yapacağınız işi o kişiye veya başkasına söylerseniz, aile içerisinde kırgınlıklar başlar. Bu da düğün öncesi hiçte hoş olmaz. Şunu unutmayın her düğünde mutlaka aksilikler ve gerginlikler olur. Önemli olan sizin bu gerginlikleri tamamen alt edebilecek sabır ve hoşgörüye sahip olmalısınız. Her düğün dışardan çok güzel gelir ve hiç sorun yaşanmamış gibi yapıldığı söylenir. Ama gerçekte öyle değildir. Sorunsuz halledilmiş gibi gösterilir nedeni de evlenen çiftin kuracağı yuvanın sorunsuz olması istenmesinden kaynaklanmaktadır. Bununla ilgili Türklerin bir atasözü vardır, "Davulun sesi uzaktan hoş gelir." Düğün hazırlıkları sırasında aileler kendi içlerinde belli görev dağılımları yaptığı için telaşlı oldukları görülmektedir. Bu telaşı sizinde yaşayacağınızın sakın unutmayın.
  Yakınlarınızın hazırlık sırasında eksik olanları siz söylemeden veya fark ettirmeden tamamladığınızda daha sonra etrafınızdaki kişilerin size olan düşüncelerinin farklı olduğunu da göreceksiniz. Düğününüze iki gün kala atlet, kilot veya bakser, çorap, gömlek, pantolon, yelek, ceket ve ayakabılar ile birlikte aksesuarları tam takır olarak giyin. Hatta kullanacağınız parfümü bile vücudunuza sıkın. Daha sonra evinizin içinde veya bulunduğunuz yerde yarım saat kadar dolaşın. Bu yaptığınız, sizin düğün çalışmaları esnasında aşırı derecede kilo almış veya verimişseniz kıyafetleriniz ona göre şekil verdirirsiniz. Atlet, parfüm, takıları takmanızdaki amaç ise cildiniz de alerjik bir durumun meydana gelip gelmeyeceğine bakın.
  Eğer hava çok sıcak ve terleme meydana gelmişse elde veya çamaşır makinasının durulama bölümünde iç çamaşırlarınızı yıkattırın. Kuruttuktan sonra mutlaka ütülettirin. İç çamaşırları ütülü olmadığı durumlarda giydiğiniz gömleğin şeklini düğünde bozabilir. Tam takım giydiğiniz kıyafetle evinizin içerisinde veya bulunduğunuz mekanda tur atmanızdaki maksat ise ayakkabıların sıkıp sıkmayacağı gibi üzürinizdeki kıyafetle rahat hareket edebiliyor musunuz? Bunları kontrol etmiş olacaksınız. Böylelik son eksikliklerinizi tamamlamış olursunuz. Artık düğününüze 24 saat var. Bundan sonra yapacağınızın işin başında kendinizin ve evleneceğiniz kişinin kuaför zamanı gelmiştir. Gelin ile damat özellikle yakın yerlerde saç ve makyajını yaptırmaya özen göstermeliler..
 2. Seyran
  Devamlı Üye

  düğününe hazırlanan bir damat oldukça şık giyinmeli çok bakımlı görünmelidir.düğün hazırlıklarından sonra sıra damata gelir.damadında bir berberde saçlarını yaptırması ve takım elbise giymesi gerekir.
 3. Eleman
  Devamlı Üye
  Damatların düğüne hazırlık aşamalarında dikkat etmesi gereken gelinin gelinliğine uygun bir smokin giymesi temiz şık bir ayakkabı tercih etmesi ve tabi ki saç sakal bıyık traşını yaptırması gerekir. Unutmadan Vücut temizliğini de aynı gün mutlaka yaptırması gerekmektedir.
+ Yorum Gönder


damat traşı nasıl olmalı,  damat traşı nasıl yapılır,  Damat trasi,  damat traşı modelleri,  damat trasi modeli