+ Yorum Gönder
Hayat Ve Yaşam ve Evlilik Hazırlıkları Forumunda Görücü usülü evlilik daha uzun sürüyor Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HARBİKIZ
  Moderator

  Görücü usülü evlilik daha uzun sürüyor
  Görücü usülü evlilik daha uzun sürüyor

  Aşk evliliği, aşk gözü kör ettiği için yürümüyor
  ABD’de Harvard Üniversitesi’nden Dr. Robert Epstein’ın yaptığı araştırmaya göre “aşk evliliği” yapanların bağları, arabulucular ya da yakınları tarafından tanıştırılıp evlendirilenlerinkine oranla daha zayıf. Bu nedenle “aşk evlilikleri” ABD’de uzun sürmüyor.
  Araştırmaya göre evliliğin 10’uncu yılında “ayarlama evlilik” yapanların arasındaki bağ, diğerlerine oranla iki kat daha güçlü oluyor. Çiftlerle yüz yüze konuşarak araştırma yapan Dr. Epstein, tutkuyla yapılan evliliklerde çatırdama riskinin daha yüksek olduğunu belirtti ve “Tanıştırılarak evlendirilenler, zorlukları daha kolay ve güçlü atlatıyorlar. Çünkü tutkuyla evlenenlerin gözünü aşk kör ediyor ve kişiliklerinin uyuşup uymadığını ölçmeden evleniyorlar” dedi. Aşk evliliklerindeki boşanma sayılarının yükseldiğine değinen Dr. Epstein, “Tanıştırılma sonucu evlendirilenlerin birbirlerini ölçmek, anlamak için daha müsait ortamları oluyor ve bu da evliliği kalıcı kılıyor, ilk başta olmasa da ilerleyen yıllarda aralarında sağlam bir sevgi, hatta aşk oluşuyor” görüşünü savundu.(Habertürk)
 2. CAVİDAN
  Devamlı Üye

  Aslında görücü usulu diye bir evlilik kalmadı. Görücü usulü evliliklerde boşanma oranının düşük olması, o sosyal grupta boşanmanın çok ekstra, uç hatta ayıp bişey olmasıyla ilintili. Bencede en güzeli görücü usulu evliliktir çünkü Hiç kimse faydalanıp birşeyler yaşayıp sonrada çekip gidemiyor. Gerçek Niyeti evlilik olanların seçimidir görücü usulu evlilik.
+ Yorum Gönder