+ Yorum Gönder
Hayat Ve Yaşam ve Evlilik Hazırlıkları Forumunda Evlilik Nedir Evlilik Hakkında Bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Evlilik Nedir Evlilik Hakkında Bilgi
  Evlilik biliyorsunuz ki hayatınız da verdiğiniz en önemli karardır. İşte bu sırada kafamızı bir çok soru kurcalar acaba doğru kişi mi? Diye. Sakın çabuk karar vermeyin, ailesini de göz önünde bulundurmayı unutmayın. Detaylıca araştırma yapın çünkü söz konusu onunla bir ömür geçireceğiniz insan.

  Evlilik bir sanattır; ailemizdeki mutluluğumuzu sürdürebilmemizde sanatımızı nasıl icra etiğimizle yakından ilişkilidir.

  Evlilik, güzel ve etkili konuşma sanatıdır.

  Güzel görebilme ve güzel düşünebilme becerisidir.

  Karşınızdakini anlayabilme (empati) ve kendinizi anlatabilme yeteneğidir.

  Karşınızdakinde görmek istediğiniz bütün güzellik, iyilik, olgunluk hallerini önce kendinizde gerçekleştirmeye çalışmadıkça hiçbir şey istediğiniz gibi gitmeyecektir.

  Aradığınız niteliklerde bir insan bulma gayretinden önce aranılan niteliklere sahip bir insan olmayı gaye edinmeliyiz.

  Henüz evlenmemiş olanlar, kendinizi mutlaka evlilik öncesi becerilerle donatmalısınız.

  Evlenmiş ve bu yolda epeyce ilerlemiş olanlar, sizi rahatsız eden ve yolunda gitmeyen bir şeyler varsa, evlilikle ilgili becerilerinizi kontrol etmeye başlamanın tam sırası. Hatayı karşı tarafta arama yanılgısına düşüp işleri iyice zorlaştırmayın.

  Sorunlar tek taraflı olarak gelişmemiş olabilir ama işe başlayacağınız nokta eşinizi düzeltmek değil, öncelikle kendinizi düzeltmektir.

  Evlenmeden önce taraflar genellikle birbirlerini olumlu ve güzel yönleriyle tanımaktadırlar. Bu gayet doğaldır, her iki tarafta birbirine bu yönlerini gösterme gayretindedirler ve bazen bu konuda aşırıya bile kaçılır. Ya sonra? Sonra, taraflar evlilikten sonra bambaşka insanlar mı olurlar ki ben seni tanımamışım veya seni bana yanlış tanıtmışlar atışmaları başlar? 2. Betul
  Devamlı Üye

  İnsanlar evlendikleri zaman veya daha sonrası hayatlarının değişmesini isterler hayatları değişir ama çok fazla fark etmezler. Evlilik aslında ciddi düşünülebilen bir kavramdır. Bu yüzden evlilik her insan için önemli bir kavram olarak bilinir.
 3. SuSKuN bELa
  Devamlı Üye
  Birbirini seven ve iki ikişinin yani bir erkek ve bir bayanın hayatları artık paylaşmasına ve bir arada yaşamalarına ve bir nikah sonucunda birebir olmalarına evlilik adı verilir.
+ Yorum Gönder