+ Yorum Gönder
Hayat Ve Yaşam ve Evlilik Hazırlıkları Forumunda Gelinlik bakımı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Gelinlik bakımı
  Gelinlik bakımı

  Gelinlik bakımı hakkında bilgiler


  Gelinliğinizi zarar görmeden saklayabilmeniz için önerilerimiz…

  Önce

  İleriyi iyi planlamalısınız. Öncelikle yakınlarda bir kuru temizlemeci bulun. Böylece balayı için yola çıkmadan önce elbiseyi hemen bırakabilirsiniz. Eğer etiketini çıkarmak zorunda kalıyorsanız, nereye sakladığınızı unutmayın. Kuru temizlemeciye bilgi olarak bırakmanız gerekebilir.

  Üzerinizdeyken

  Gelinlikte oluşan hiçbir lekeyi kendiniz çıkarmaya uğraşmayın. Her şey daha kötüye gidebilir. Sedace etrafına bulaştırmadan nazikçe kurutmalı ve tören sonunda hemen kuru temizlemeye götürmelisiniz.

  Sonra

  Gelinliğinizi uzun yıllar saklamayı istiyorsanız, nerede tutacağınıza oldukça önem vermelisiniz. Plastik bir ambalaja koymamalısınız, çünkü bu rengini bozabilir. Üzerinde iğne de bırakmayın. Böylece pas lekesi oluşmasını önlemiş olursunuz. En uygun saklama koşulunu bulmak şöşn kuru temizleyicinizden yardım almayı deneyebilirsiniz.
 2. SuSKuN bELa
  Devamlı Üye

  Gelinliğinizi saklamak istiyorsanız öncelikle bir kuru temizlemeye verebilirsiniz ondan sonra bir temiz kuru temizlemeden bir elbise poşeti alabilirsiniz onu üzerine çekin ve dolabınızda saklayabilirsiniz arasıra çıkarıp hava almasını ve kuru temizlemeye gönderip temizleye bilirsiniz.
+ Yorum Gönder