+ Yorum Gönder
Hayat Ve Yaşam ve Evlilik Hazırlıkları Forumunda İkinci evliliklerde gelinlik rengi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  İkinci evliliklerde gelinlik rengi
  İkinci evliliklerde gelinlik rengi

  İkinci evlilikte hanımlar genel olarak gelinlik giymezler. Gelinlik ancak, ilk evlilikte giyilmelidir. İkinci evlilikte düğün de yapılmaz. Sadece bir toplulukla aileler arasında yapılabilir. Bu ziyafet şeklinde, ya da danslı bir toplantı şeklinde de olabilir. İkinci evlilikte gelinin, beyaz bir elbise giymemeside yerinde olur. Bunun nedeni, beyaz rengin ilk evlilikte giyilmiş olan gelinliği hatırlatma ihtimalidir. İkinci evlilikte gelin, pembe, mavi ya da herhangi bir başka renkte bir elbise giyebilir. Ancak damadın ikinci evliliği, gelinin ise ilk evliliği ise gelin beyaz gelinlik giymelidir.

  ikinci evlilik.jpg
 2. Fatma
  Administrator

  Gelinlik dediğin beyaz olmalı. Kırık beyaz, grimsi beyaz veya kremsi beyaz hiç fark etmez. Farklı bir renktge gelinlik giymek bence çok saçma.
 3. SuSKuN bELa
  Devamlı Üye
  Bayanların ikinci evliliklerinde gelinlik giymesinde bir sakınca bulmuyorum sonuçta birbirleri sevmişler ve evlenmek istemişler bu gelinlik giymesini gerektiren bir durumdur böyle bir durum söz konusu bile olamaz kişi hangi renkte gelinlik giymek istese giyebilir buna bir kural koymak gerekmez bu sadece kişinin isteyip istememesine bağlı olan bir durumdur.
+ Yorum Gönder