+ Yorum Gönder
Müzik ve Tv ve Fan Club Forumunda Ahmet Rıfat Şungar Konusunu Okuyorsunuz..
 1. DİLDAR
  Yeni Üye

  Ahmet Rıfat Şungar
  Ahmet Rıfat Şungar  Ahmet Rıfat Şungar Hakkında Bilgi


  >1983 İSTANBUL/KARTAL DOĞUMLU
  >KOYU BİR BEŞİKTAŞ TARAFTARI
  >LİSEDE OKUL TİYATROSUNDA BAŞLAYAN TİYATRO SEVDASININ ARDINDAN İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ KONSERVATUARDA TİYATRO OKUDU
  >JANJAN'DA OYNADI
  >HATIRLA SEVGİLİ'NİN ALİ'Sİ
  >NURİ BİLGE CEYLAN'IN CANNES FİLM FESTİVALİ'NDE EN İYİ YÖNETMEN ÖDÜLÜNÜ ALDIĞI ÜÇ MAYMUN FİLMİNDE OYNADI
  >ASİ DİZİSİNDE OYNADI

  BİR RÖPORTAJDAN
  '3 Maymun'un oyuncuları Hatice Aslan ve Ahmet Rıfat Şungar'la konuşuyoruz Rıfat'ı çekimler bittiğinden beri arkadaşları sıkıştırıp duruyormiş, 'Nasıldı senaryo, ne yaptınız?' diye "Sadece bir ailenin çocuğu" diyor Şungar, "Annem vardı, babam vardı, ben vardım, bir de patron. Yedikule'de çektik. Ben de zaten öyle bir yerde, Kartal'da büyüdüm. Benim gençliğim gibi. Hatta benim o yaşlarda giydiğim kıyafetlerle oynadım; kumaş pantolon, gömlek."

  Rıfat, 25 başında. İstanbul Devlet Konservatuarı'ndan mezun. 'Janjan'da yardımcı roldeydi, '3 Maymun' kamera karşısındaki ikinci deneyimi. Birbuçuk aydan bu yana da 'Hatırla Sevgili'de oynuyor, Ali'yi. '3 Maymun'u henüz izlememiş, filmin diğer oyuncuları gibi Cannes'da izleyecek ilk kez.

  Rıfat'a 'Cannes' diyorum, 'Ne hissediyorsun?', o kadar soğukkanlı ki: "Samimi söylüyorum hiçbir şey. Kötümser bir adam olduğum için onunla ilgili bir durum herhalde. Oraya gidince göreceğiz diyorum. Yaptığımız işle oraya gitmek bana keyif verecek. Öbür taraftan ben hayatımda yurtdışına çıkmadım daha. Yurtdışına çıkacak olmak bile tuhaf bir durum benim için." Rıfat'ı hayatta tek heyecanlandıran şey Beşiktaş'mış.

  Harika Uygur cast ajansına bağlı olan Rıfat'ın seçilmesi kolay olmuş. "Bir gün Nuri abi aradı, buluştuk. O, annemi oynadı, ben de karşısında oğlunu. Bir süre sonra haber geldi, tamam diye. İkincide sohbet ettik. Bir şey isteyip istemediğini sordum. 'Hiçbir şey istemiyorum senden' dedi, 'Rıfat olarak git, Rıfat olarak gel.' Ekstra bir çalışma yapmadık."

  BAŞKA BİR RÖPORTAJ..
  ÇEKİMLER SIRASINDA ÇOK KEYİF ALDIM

  Bu iki deneyimden sonra sinema dünyasının kalbinin attığı Cannes’da buldunuz kendinizi, Festival Sarayı’na ekip olarak girdiğinizde neler hissettiniz? Fotoğrafçıların kırmızı halıdaki ısrarlarından rahatsız olmuş gibi bir haliniz vardı. Ekrandan "Bir an önce bitse de salona girsek" diye düşünüyor gibiydiniz

  - Doğru söylüyorsunuz çünkü o halimi görenler daha sonra benim için "Acaba kötü bir şey mi oldu, ona birisi birşey mi söyledi" diye düşünmüşler. "Heyecanlı mıydın" diye soranlar da oldu ama inanın garip gelebilir insanlara ama hiç heyecan yaşamadım. Kırmızı halıya gelince çalıştığımız ekiple orada yürümek çok keyifliydi.

  İlk kez bir sinema filminde oynadınız, Nuri Bilge Ceylan ile çalışırken zorlandınız mı, çekimler sırasında unutamadığınız bir anınız oldu mu?

  - İlk hafta teknik çekimlerim vardı. İlk iki üç gün konsantre olamamak gibi sıkıntılarım oldu, senaryo çok açıktı, yarattığı duygu ile çok nadir konuşuyorduk. Nuri Abi’nin öyle bir elektiriği var ki ben çok rahat çalıştım. Çok keyif aldım ve hiç yorulmadım. Temennim Nuri Abi’nin Altın Palmiye almasıdır.

  Afişte yalnızca sizin fotoğrafınız var, banliyö treni hızlı giderken pencereden başınızı çıkardığınız fotoğraf özel olarak mı çekildi, nasıl oldu?

  - Aslında o fotoğraf olarak çekilmedi, filmden bir karedir. Afişte yer alacağımı hiç düşünmemiştim, bu Nuri Abi’nin tercihi.

  Hayalim tiyatro yapmak

  - Peki, bundan sonrası için ne düşüyorsunuz, sizin için sinema mı daha ağırlıklı dizi mi?

  Şu anda öyle bir ayırım yapamıyorum. Önüme nasıl teklifler gelir bilemiyorum. Ama tercihim ağırlıklı olarak sinema olur. Ben tiyatro mezunuyum, okuldan mezun olduğum arkadaşlarımla beraber tiyatro yapmak gibi çok büyük bir hevesimiz de var. Mutlaka ve mutlaka bir gün tiyatro yapacağız. Gelecek projeler, zaman ve şartlar ne gösterir hiç bilemiyorum açıkçası.
 2. Harbikız
  Devamlı Üye

  Ahmet Rıfat Şungar hakkında kısa bilgi

  (d. 9 Temmuz, 1983), Türk sinema ve dizi oyuncusu.

  Ahmet Rıfat Şungar.jpg
  İstanbul'un Kartal ilçesinde doğdu. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı tiyatro bölümünden mezun oldu. Kariyerine oyuncu olarak devam etmektedir.
+ Yorum Gönder