+ Yorum Gönder
Müzik ve Tv ve Fan Club Forumunda Hip Hop Nedir - Hip Hop tanımı - Hip Hop ile ilgili bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HARBİKIZ
  Moderator

  Hip Hop Nedir - Hip Hop tanımı - Hip Hop ile ilgili bilgi
  Hip Hop Nedir?  Hip Hop Hakkında Bilgi


  Hiphop, 1970' li yıların sonunda Amerika' da gettolardan çıkan zencilerin oluşturduğu bir kültürdür. Bu kültür Rap müziği, Graffiti sanatı, Break Dance ve Dj' liği içerir. Yani en geni tanımıyla Hiphop' u bir ağaca benzetirsek, Rap, graffiti, break dance ve dj' lik bu ağacın dallarını oluşturmaktadır. Hiphop bir müzik tarzı değil bir kültür, bir yaşam biçimidir. Bu yüzden piyasada duyulan "Hiphop müzik", "Hardcore Hiphop" gibi terimler yanlıştır. Yine aynı şekilde "Türkçe Hiphop" terimi yanlış, "Türk Hiphop" terimi doğrudur. Ilk türkce "hiphop" yapan grup alper aga ve kabus kerim´den olusan karakan grubudur. Kaynakwh:
  Siyahi ve Latin Amerika kökenli Amerikalı gençler arasında yaygın bir yaşam biçimi , alt kültür ve popüler kültür.
  Kavram genellikle bu yaşam biçiminin aynı adla anılan müzik tarzını akla getirir. 70'li yılların sonlarında ABD - New York'un Bronx ve Brooklyne semtlerinde doğmuştur.

  Bazılarınca , gençliği depolitize etmek amacıyla özellikle yaratıldığı ve desteklendiği ileri sürülür. Gelir , eğitim ve kültür seviyelerin düşük olduğu Brooklyn ve Bronx gibi semtlerde doğması bu toplum sınıfının sisteme karşı tepkisi olarak da algılanabilir.
 2. Meryem
  Bayan Üye

  hip hop adı gibi hop hop bir müzik ve çok hayranı tutkunu var aslında fena değil insanı neşelendiren ve kıpır kıpır eden bir havası var
+ Yorum Gönder


türk hiphop müziği hakkında kısa bilgi,  hip hop hakkında bilgi,  türk hiphop müziği hakkında bilgi,  Hip hop nedir kısa bilgi ,  türk hip hop müzik nedir,  hip hop müziği hakkında bilgi