+ Yorum Gönder
Müzik ve Tv ve Fan Club Forumunda Uluslararası müzik türleri nelerdir? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Uluslararası müzik türleri nelerdir?
  Uluslararası Müzik Türleri Nelerdir?

  Hip hop, Afrika ve Latin Amerika kökenli ABD’li gençler arasında yaygın bir yaşam biçimi, alt kültür ve popüler kültürdür Kavram genellikle bu yaşam biçiminin aynı adla anılan müzik tarzını akla getirir.
  70′li yılların sonlarında New York’un Bronx ve Brooklyn semtlerinde doğmuştur Bazılarınca, gençliği depolitize etmek amacıyla özellikle yaratıldığı ve desteklendiği ileri sürülür Gelir, eğitim ve kültür seviyelerin düşük olduğu semtlerde doğması bu toplum sınıfının sisteme karşı tepkisi olarak da algılanabilir Amerikan kültürüne has bu akım, dünyanın diğer bölgelerinde de gençler arasında ilgi çekmektedir Hip hop yaşam tarzının temelinde para, mücevher, araba ve giysiler gibi gösterişli zenginlik ve statü sembollerine odaklanır Hip Hop müziğin altyapısı, genellikle elektronik aletler veya bilgisayarlar yardımı ile yaratılan; davul, bas ve sentezleyici döngülerinden oluşur Beat adı verilen altyapı, hızlı ve konuşma tarzında vokal ile birleştiğinde Hip Hop müzik ortaya çıkar Hip Hop çoklukla armoni kaygısı taşımaz, önemli olan ritim ve uyaktır

  Rock and Roll (rock’n roll olarak da anılır) 1950lerin Amerika’sında ortaya çıkmış bir müzik türüdür Bu tarihten sonra hızla ilk önce tüm ülkeye, ardından da tüm dünyaya yayılmıştır Bu müzik türü, daha sonra sadece rock olarak adlandırılacak müzik türlerine bölünmüştür Rock and roll ve daha sonra aldığı haller, 1950lerden 1990ların ortasına kadar en çok dinlenen müzik türlerindendir Genellikle elektro gitar, bas gitar ve bateri eşliğinde çalınan müziğe bazen piyano ve org da eşlik eder Gitar tarafından değiştirilmeden önce, saksafon bu türde en çok kullanılan müzik aletiydi
 2. Ziyaretçi

  Uluslararası müzik türleri şunlardır..

  Caz
  Belkide en tanınmış Caz müzisyeni Louis ArmstrongCaz, ilk kez Lousiana, New Orleans'ta, 1900'ların başında gelişmeye başladı. Caz müziği, mavi notalar, senkop, swing, çoklu ritim, atışma, ve doğaçlama tekniklerini kullanır; Afrikalı amerikası ve batı müziği tekniklerinin harmanlanmasıdır. Bu müziğin dünya ile tanışması ise 1917 yılında Dixieland Jazz Band'in ilk plaklarının piyasaya çıkmasıyla olmuştur.


  Klasik Müzik

  Klasik batı müziği, genelde yüksek kültür seviyesi ile bağdaştırılan, halk müziklerinden net çizgilerle ayrılmış, Avrupa kökenli ve ağırlıklı müzik türüdür.


  Rhythm and Blues (diğer adıyla R&B veya RnB)
  jazz, rap , gospel ve blues karışımı, Afrika kökenli ABD'lilerin yaptığı müzik türüdür.


  Rap
  Kökeni 1970'lerin Getto Amerika'sına dayanan bir müzik türü.


  Çağdaş Müzik
  Gerçekten de yeni bir geleneği yaratmayı başarmıştır bu müzik. Bugün de dünya müzik repertuarında ancak küçük bir yer kaplayan çağdaş müzik, yine de pek çok dünya bestecisini etkilemiş, genişletilmiş, değiştirilmiş, ama yüzyılımızın -Çağdaş- müziği olmuştur.


  Türk Halk Müziği
  Toplumların hayatından kaynaklanan duygu, düşünce ve zevklerini işleyerek dile getiren, ait oldukları toplumun kültürünü yansıtan sözlü ve sözsüz ezgilerdir.

  Rock müzik
  Rock, 20. yüzyılın sonlarında ortaya çıkmış, genellikle elektro gitar, bas gitar ve bateri gibi enstrümanlarla beraber vokal melodi taşıyan popüler müzik formudur.


  Progresif rock
  Elektro gitar, akustik gitar, bas gitar, klaveye ve bateri gibi geleneksel rock enstrümanlarına ek olarak keman, hammond orgu, moog sentezleyici, perküsyon enstrümanları, üflemeli çalgılar ve benzeri bulunabilir.


  Heavy Metal
  Heavy Metal, agresif ritimler ve aşırı distorsiyonlu gitarlarla karakterize edilen Metal müzik türüdür.


  Kelt Müziği
  Kelt müziği ya da Keltik müzik İskoçya, İrlanda, Galler, Asturias vs. gibi bölgelerde yaygın olan geleneksel bir müzik türüdür. Özellikle son yıllarda Dünya çapında dinleyici kitlesi bulmuştur. Kelt müziği, pentatonik bir müzik olup keman, gitar, arp, gayda ve flüt gibi çalgılar önemli yer tutar. Bayan vokale erkek vokalden daha sık rastlanır. Rahatlatıcı ve dinlendirici özelliğiyle tanınan bir müziktir.


  Blues
  ABD'de siyah müzisyenlerin kendi halk müziklerini modern enstrümanlarla icra etmeye başlamaları ile birlikte ortaya çıkmış, zamanla halkın bütün kesimlerine yayımış, içinden R&B, caz ve rock gibi başlı başına tarzlar çıkarmış müzik tarzı.
 3. Ziyaretçi
  Dünya'daki müzik türleri

  1. Rock müzik

  2. Caz müzik

  3. Klasik müzik

  4. Rap müzik

  5. Soundtrack

  6. Blues

  7. R&B

  8. Progresif rock

  9. Heavy metal müzik

  10. Kelt Müzik

  11. Punk

  12. Rap müzik

  13. Pop müzik
+ Yorum Gönder


uluslararası müzik türleri ,  uluslararası müzik türleri nelerdir,  uluslararası sanat müziği tür ve biçimleri,  ulusal müzik türleri,  uluslar arası müzik türleri,  uluslararası müzik türleri nedir