+ Yorum Gönder
Bilgi Arşivi ve Felsefe Forumunda Sokratesin felsefeye katkıları Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Feyruşah
  Devamlı Üye

  Sokratesin felsefeye katkıları
  Sokratesin felsefeye katkıları

  Günümüz felsefesinin temeli olarak gösterilen Antik Yunan felsefesinin kurucusu olarak kabul edilen Sokrates, heykeltıraş bir babanın ve ebe bir annenin oğlu olarak doğmuştur. Her ne kadar Sokrates’in kişisel yaşamına dair bir takım iddialar da bulunulsa da, özel yaşamı ile ilgili kesin olarak kabul edilebilecek bir bilgi bulunmamaktadır. Antik Yunan medeniyetinde yaşayan gençlerin kendisini taklit etmesine neden olacak kadar insanlar üzerine etki bırakan bir kişiliğe sahip olduğu bilinen Sokrates’in felsefe haricinde herhangi bir uğraşı da olmamıştır.

  Sokrates, felsefe tarihinin yazmadan yalnızca düşünerek felsefe yapan ideal filozoftu ve bir insanlık kahramanıydı. Yani bu da onun geleceğin felsefesine yaptığı en büyük katkı olmuştur. Farklı görüşler olmasına rağmen Sokrates’in ahlak felsefesi gibi günümüz felsefesinin hala büyük tartışmalara konu olan alt dalının kurucusu olduğu tartışmasız bir gerçektir.
 2. AZMİYE
  Devamlı Üye

  Yunan felsefesinin kurucularındandır ve hayatı ile ilgili pek birşey bilinmemektedir. Sokratese göre iyi ve mutlu yaşamanın ilkeleri ölçülü olmak ve dost kazanmaktan geçer.
+ Yorum Gönder


sokratesin felsefeye katkıları,  sokrates in felsefeye katkıları,  sokrates felsefeye katkîlari,  sokrates in felsefe ye katkilari