+ Yorum Gönder
Müzik ve Tv ve Film Tanıtımları Forumunda Zülfü Livaneli filmi Tanıtımı - Zülfü Livaneli Filmi Oyuncuları Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mesport
  Moderators

  Zülfü Livaneli filmi Tanıtımı - Zülfü Livaneli Filmi Oyuncuları
  Zülfü Livaneli filmi Tanıtımı

  Zülfü Livaneli Filmi Oyuncuları


  MÜZİK - Zülfü Livaneli /

  Yapımcı : Ida Müzik
  Yayın Tarihi : 09/02/2012

  Süre : 70:00 Dakika
  Film İçeriği

  MerhabaTragoudi Tis XenitiasYiğidim AslanımGün OlurDrapetsonaKardeşin DuymazStrose to Stroma SouDuvarlarKitame Sta MatiaKarlı Kayın OrmanıGonia GoniaSevda DeğilTon Pavlo Kai Ton NikolioKan ÇiçekleriChrissoprassino FilloEy ÖzgürlükKeremI Maste Dio

  Albüm ile ilgili diğer bilgiler

  Zülfü Livaneli’nin 40 Sanat Yıl Inı Doldurması Onuruna Bütün Albümleri Tekrar Yayınlanmaktadır. İda-İmaj İşbirliği İle Hazırlanan Her Albüm İçin Bir Tablo Yapılmış,Bu Tablo Albüm Kapağında Yer Almıştır.Yeniden Mastering Yapılan Albümler Müzik Dünyamızda Çok Özel Bir Yere Sahip Olacaktır.

  Zülfü Livaneli’nin 1971’de başlayan müzikal yolculuğu, çağdaş halk müziğimizin ve yeni şarkı yazım sürecinin omurgası gibidir.Politik altüst oluşlarla biçimlenen bu dönemde Livaneli, son derece verimli bir besteci olarak yüzlerce şarkı yazmış, otuzdan fazla albüm kaydetmiştir.Bu besteler sadece döneminin ruhunu yansıtmakla kalmamış,, unutulmuş bulunan bağlama düzenini gündeme getirmek, halk sazlarını armonik biçimde batı sazlarıyla birlikte kullanmak gibi yeniliklere de imza atmıştır.

  Livaneli müziğinin belki de en önemli yanı; nitelikle niceliği buluşturması, milyonlarca kişinin söylediği bestelerinin dünyaya yayılması ve zamanla değerlerinin daha çok anlaşılarak birer klasik haline dönüşmesidir.

  Livaneli için herkesin söylediği söz şudur:
  “Onun şarkılarıyla büyüdük!”

  Evet, kuşaklar bu bestelerle büyüdü, dünya ve sanat görüşleri bu şarkılarla biçimlendi.Bundan sonra da genç kuşaklar tarafından söylenmeye devam edecekler.

  İDA Müzik olarak, hem sanatı hem işlevi büyük olan sanatçımızın, kırk yıla yakın bir sürede kaydettiği bütün eserlerini CD formatında yayınlamaktan onur duyuyoruz.

  Biliyoruz ki bu besteler hem bugün yapılmış gibi tazedir, hem de ülkemizin müzikal hayatındaki bir kilometre taşı olarak önemli bir arşiv niteliğindedir.
 2. Eleman
  Devamlı Üye

  Zülfü livanelinin 40. yılını doldurması üzerine eski albümlerinin tamamı tekrar yayınlanmaya başlamıştır. Albümler baştan yapılmış yapılan her albüme yeni bir tablo yapılmış ve bu tablolar kapak olarak kullanılmıştır.
+ Yorum Gönder