+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Fizik Tedavi Forumunda Sakroiliak Ağrı, Sakroiliak Eklem Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HAYAT
  Devamlı Üye

  Sakroiliak Ağrı, Sakroiliak Eklem
  Sakroiliak Ağrı

  Lütfen arkadaşlar sakroiliak ağrısı ile ilgili bir kaç bilgi verir misiniz bana.

  Bel bölgesindeki diğer bir ağrı kuyruksokumu kemiğini leğen kemiğine bağlayan eklemde meydana gelen ağrılardır. Belin alt bölgesinde yine bel fıtığı ile karıştınlabilecek bir ağrı biçimidir. Aşırı ağır kaldırma; aniden öne eğilme, ters hareket, düşme gibi nedenlere oluşabilir.

  Belin alt bölgesinde ağrı, öne yana harekette kısıtlılık ve ağrı, uzun süre otu-runca ağrı, kalça bölgesinde ağrı ortaya çıkar. Düz radyografi, BT ve MR ile tam konabilir.

  Tedavisinde ilk iki üç gün bölgeye günde 3-4 kez buz tatbiki ve ağrı kesiciler uygulanır. Yeterli olmadığı taktirde fizik tedavi ya da görüntüleme eşliğinde eklem içerisine kortizon enjeksiyonu uygulanabilir.
 2. Buğlem
  Devamlı Üye

  Bu hastalığın tedavisi aslında basit yollarla yapılır tek yapmanız gereken şey iyi bir cerrahın yanında muayene olmaktır. Eğer gerekirse sizi bilinciniz açık ancak ameliyat edilecek bölge uyuşturularak tedavi edilmeye çalışılır. Üstelik tam bir ameliyat sayılmaz sadece damar yolunuzdan bir iğne ve görüntüleme cihazı yardımıyla yapılır ve bu yöntem genellikle başarılı olmuştur.
+ Yorum Gönder