+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Fizik Tedavi Forumunda Sırt Bakımı Neden Önemlidir Ve Nasıl Yapılır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  Sırt Bakımı Neden Önemlidir Ve Nasıl Yapılır
  Sırt Bakımı Neden Önemlidir

  Arkadaşlar sizce sırt bakımı ne olabilir kısaca açıklar mısınız?

  Hangi yaşta olursa olsun sırt bakımı yapmak zorunludur. Özellikle yetişkinler arasındadüzenli sırt bakımı egzersiz ve sırtın önemine dikkat etmedikleri için sırt ağrısı çekenlerin sayısı hayli çoktur. Omurganın vücut için taşıdığı nem göz nüne alındığında, sırt bakımının önemi de göz önüne çıkar.
  Omurga, içlerinden omur iliğinin geçtiği 33 omurdan oluşur. Buradan beyin, omur ilik ve vücudun diğer bölümleri arasında bir iletişim ağı oluşturan sinir çiftleri yayılır.
  Omurga vücuda yaşamsal bir destek sağlar. Başın ve gövdenin ağırlığını taşır.
  Sırt ağrıları genellikle belde, omurganın üzerinde ya da yanında ve yerden birşey almak için eğilmek gibi olağan bir hareket sorasında başlar. Bu nedenle sırt ağrısı çekmemek için Sırt bakımına özen göstermek ve omurgayı zorlayıcı hareketlerden kaçınmak çok önemlidir. Ayrıca kadınların gebelikte ve adet dönemlerinde omurgayı zorlayıcı hareketlerden kaçınmaları gereklidir.
  Ağır şeyler nasıl kaldırılır ?
  Ağır bir nesneyi yerden kaldırmak için eğilmek yanlıştır. Dizler bükülmeli ancak sırt düzgün duracak şekilde çömelmelidir. ayrıca kaldırılan eşyayı olabildiğince vücuda yakın tutarak kaldırmak gereklidir.
 2. Betul
  Devamlı Üye

  İnsanlar hangi yaşta olursa olsunlar bu sırt bakımını yapmaları zorunludur.Özellikle yetişkinler bu sırt bakımını yapmaları gerekir çünkü eğer bu sırt bakımını yapmazsalar bir çok insanda sırt ağrısı gerçekleşir.
+ Yorum Gönder