+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Fizik Tedavi Forumunda Romatizma Hastalığı Ve Tedavisi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Romatizma Hastalığı Ve Tedavisi
  Romatizma hastalığı

  Romatizma hastalığı ile ilgili bana bir kaç bilgi verebilir misiniz?

  Romatizmanın tedavisi rahatsızlığa ve hasta olan kişiye göre farklılık gösterir. Her hastanın özel bir tedavi planı olması gerekir ve tedavi sürecinin iyi bir şekilde takip edilmesi gerekir. Yanlış yapılacak olan bir tedavi rahatsızlığın ilerlemesine neden olur.

  Romatizmanın doğru ve etkili tedavi edilebilmesi için erken ve doğru teşhis oldukça fazla önemlidir. Bu rahatsızlıklarda teşhis bir süre alacaktır ve kesin bir tanı için kişideki değişmeler bir müddet uzman tarafından izlenmesi ve testlerin tekrar edilmesi gerekir.

  Romatizmal rahatsızlıklar değişik dönemler şeklinde yaşanabilir. Bir zaman bütün belirtiler şiddetli bir şekilde görülebilirken, diğer bir dönem şikayetler azalabilir yada hiç görülmeyebilir.

  Romatizmal rahatsızlıkların büyük bir kısmı kronik olduğu için ömür boyu uzman takibi ve düzenli ilaç kullanılması gerekmektedir. Kişiler zamanla fizik tedavisinden de yararlanabilir.

  Erken teşhis ve doğru tedavi olursa hastalık tamamen yok edilmese dahi ilerlemesi ciddi bir miktarda yavaşlatılır, ağrı ve şikayetler azalır.

  Romatizma tedavisinde kullanılmakta olan ilaçlar bağışıklık sistemi üzerinde etkili olurlar. Bu ilaçlarla beraber yardımcı ilaçlarda alınabilir.

  Romatizma rahatsızlığı olan kişinin eklemlerini yormaması, fazla kilolu olmaması çok önemlidir. Beslenme düzenine dikkat etmesi çok önemlidir. Uygun olan egzersizler düzenli bir şekilde yapıldığı zaman eklemler ve omurga esner. Kas ağrıları spazma dönüşmeden önlenir.
 2. Buğlem
  Devamlı Üye

  Romatizma vücuttaki kanın hareket etmesi ve hareket ettiği yerin ağrıması ve rahatsız edici derecede yanmasıdır. Romatizma hastalıkları çoktur ve nedenleri pek bilinmemektedir. Tedavi yöntemi zor olduğundan sadece ağrıların olmaması için kullanılır.
+ Yorum Gönder