+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Fizik Tedavi Forumunda Bel fıtığında yanlış yaklaşım Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Bel fıtığında yanlış yaklaşım
  Bel fıtığında yanlış yaklaşım kısaca bilgi

  Arkadaşlar lütfen bana bel fıtığında yanlış yaklaşım ile ilgili bilgi verir misiniz?

  İnsanların büyük bir kısmı maalesef hastalıkları konusunda yeterli bilince sahip değiller. Ağrı içinde kıvranırken doktora gitmeyi tercih etmiyorlar da hiçbir bilimsel temele dayanmayan birtakım yöntemlere başvuruyorlar. Beline bal, incir, balık bağlatan hastalardan tutun da, cildini ciddi şekilde kestiren, yaktıran, sülük koyan veya bilinçsizce çektiren hastalara kadar yüzlerce bilim dışı uygulamaya şahit olmaktayız.
  Halbuki bel fıtığı bir çeşit değildir ve hastalığın değişik safhalarında farklı tedavi metodlarını uygulamak gerekmektedir. Neticede basit bir tedavi ile iyileşmesi mümkün iken, bilinçsizce yapılan uygulamalar sonucu ameliyatlık hale gelmiş hastalarla sık sık karşılaşmaktayız.
  Bu konu ciddi bir problemdir. Ancak problemin çözümünde başta biz doktorlar olmak üzere herkese önemli görevler düşmektedir. Eğitim kurumları ve medyanın halkın bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesi noktasında daha aktif bir tavır ortaya koyması gerekmektedir.
 2. CAVİDAN
  Devamlı Üye

  Omurilik kanalının tahriş olması durumunda sıkça görülen batma, halsizlik ve şiddetli ağrılar ilk belirtilerdir. Korunmak için düzenli, sırt kaslarının güçlendiren spor yapmak, omurgaya fazla yük binmemesi için ideal kiloda olmak.
+ Yorum Gönder