+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Fizik Tedavi Forumunda Fizik Tedavide Son Yenilikler Nedir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Fizik Tedavide Son Yenilikler Nedir
  Fizik tedavide son yenilikler nedir kısaca

  Lütfen arkadaşlar bana fizik tedavisinde son yenilikler ile ilgili bir kaç bilgi verir misiniz?
 2. Dilan
  Devamlı Üye

  Fizik Tedavide Son Yenilikler Hakkında Bilgi

  Hastayı hekime getiren yakınmaların başında ağrı gelmektedir. Ağrı tedavisinde amaç ağrıyı kesmek değil, ağrıya neden olan etkenleri tespit edip ortadan kaldırmaktır.

  Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon (FTR) kliniklerinde yapılan muayeneler bazı hastalıkların teşhisinde büyük rol oynamaktadır, çünkü ağrı birçok hastalığın belirtisi olabilmektedir.

  Medicine Hospital Grubu’nun Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Ünitesi’ne başvuran hastalar öncelikle uzman doktorumuz tarafından ayrıntılı olarak muayene edilmektedir. Muayene sonrasında varsa yapılmış tetkikler istenmektedir. Gerekli olan hastalara ilaç tedavisi verilmekte, uygun görülenlere de fizik tedavi ve rehabilitasyon programı planlanmaktadır.

  Medicine Hospital FTR Ünitesi’nde Poliklinik ve Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon hizmeti vermektedir. Ayrıca hastanemizin diğer bölümlerinde çeşitli nedenlerle tedavi gören veya ameliyat olmuş hastalara fizyoterapi programı uygulanmaktadır.

  Ünitemizde hastaların tek başına tedaviye alındıkları tedavi ve egzersiz odaları, modern fizik tedavi ve rehabilitasyon cihaz ve ekipmanları mevcuttur. Hastaların tedavi ve egzersiz programı uzman doktorumuz tarafından planlanıp, deneyimli fizyoterapistlerce uygulanmaktadır.

  Tedaviler ortalama 15 seans olmakla beraber bu süre hastanın durumuna göre daha kısa veya uzun planlanabilmektedir. Hastalar kendileri için belirlenen saatte genellikle günde 1 seans olmak üzere tedavilerine devam etmektedirler. Tedavi sırasında hastalarımızın her türlü yakınması fizyoterapist ve doktorumuz tarafından daha yakın takip edilmektedir. Merkezimizde her hastayla bir fizyoterapist ilgilenmektedir.

+ Yorum Gönder