+ Yorum Gönder
Eğitimle ilgili Bilgiler ve Forumacil Misafir Soruları Forumunda 2009 öss Yanlış tercih yaptım Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  2009 öss Yanlış tercih yaptım
  ben 2009 össde yanlış tercih yaptım ve 2010 össde bu beni çok etkileyecek ve kayıt yaptırmadım bu sene tekrar sansımı denemek istyorum ama puanım düşecegi için bu bi sıkıntı. bunu engellemek için neler yapabilirim veya yapacagım bişey kalmadı ise ne kadar kaybım olacak lütfen bunu en kısa zamanda cblayınız ii günler 2. HARBİKIZ
  Moderator

  FORMLAR NASIL TESLİM EDİLECEK?

  Tercih işlemlerini tamamlayan adaylar, formları internetten veya başvuru merkezleri aracılığıyla ÖSYM'ye gönderebilecek. Tercih formları 3 Ağustos Pazartesi gününe kadar teslim edilebilecek.

  Başvuru merkezleri ve internet dışında posta, faks, elektronik posta gibi yollarla tercih bildiriminde bulunulamayacak.

  RANDEVU ALINMASI GEREKİYOR

  Tercihlerini başvuru merkezleri aracılığıyla yapacak adayların, randevu alması ve bizzat gitmesi gerekiyor. Başvuru Merkezi aracılığıyla tercih yapacak adayların tercihleri, merkezdeki görevli tarafından sisteme girilecek ve ÖSYM'ye gönderilecek. Aday, işlem tamamlandıktan sonra görevliden tercih formunun bir örneğini vermesini isteyecek. Aday, tercih hizmet ücreti olarak 3 YTL ödeyecek.

  İNTERNETTEN TERCİH: Tercih formunu internet üzerinden göndermek isteyen adayların, bu konuda dikkat etmesi gerekiyor. İnternet üzerinden tercih formu gönderecek adaylar, yine aynı süre içinde ÖSYM'nin web sayfası üzerinden işlemlerini gerçekleştirebilecek. Bu işlem için aday, T.C Kimlik Numarası ve ÖSYS şifresini kullanacak. Bu adayların ekranda 'Tercihleriniz sistem tarafından başarıyla kabul edilmiştir' uyarısını görmeleri gerekiyor.
+ Yorum Gönder