+ Yorum Gönder
Eğitimle ilgili Bilgiler ve Forumacil Misafir Soruları Forumunda çocuk gözüyle atatürk kitap özeti Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  çocuk gözüyle atatürk kitap özeti
  çocuk gözüyle atatürk kitap özeti 2. Mine
  Devamlı Üye

  Mustafa Kemal Atatürk; Cumhuriyet Çocuğu Gözünde

  Çağını ve dünya konjonktürünü, o günün koşullarında dakika dakika izlediğini, tüm kararlarında buradan yola çıktığını, kararını vermeden arkadaşları ve konunun uzmanları ile tartıştığını, sonra kararını verdiğini gördüm. Kemalizm diye bir doktrin ortaya koymadığını, ama bir önder olduğunu, çağını yakalamanın reçetesini bize bıraktığını, ölümünden sonra Kemalizm, daha sonra da Atatürkçülük diye bir kavramın yaratıldığını, bu yaratılan kavramda Mustafa Kemal'in dondurulduğunu tespit etim."Mustafa Kemal" olarak kullanmayı uygun gördüm, çünkü yaşadığı dönemde halk ona "Mustafa Kemal Paşa" diyordu ya da kısaca "Gazi Paşa" Mustafa Kemal Paşa üstüne, çok daha fazla inceleme ve araştırma yapılmalı ve bu araştırmalar üst düzeyde olmalı. Herkes tarafından okunmalı, bilinmeli. Son zamanlarda önüne gelen yazıyor ve onu yanlış anlatıyor diye düşünüyorum. Türk gençliği, önderi Mustafa Kemal'i çok iyi tanımalı. Bu kitap onu hatırlamanıza neden olacaksa ne mutlu bana. Tabii ben "Yaşa Mustafa Kemal Paşa" diyorum. Galiba bu konuda tarafsız kalamadı kalemim. Bu kusursa "Kadı kızında da olabilir" demişler halk deyimiyle.
+ Yorum Gönder


çocuk gözüyle atatürk kitabı,  cocuk gozuyle ataturk,  çocuk gözüyle atatürk oku,  çocuk gözüyle atatürk kitabı özeti,  cocuk gozuyle ataturk oku,  çocuk gözüyle atatürk özeti