+ Yorum Gönder
Eğitimle ilgili Bilgiler ve Forumacil Misafir Soruları Forumunda Nefret etmek nedir? Neden kaynaklanır? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Nefret etmek nedir? Neden kaynaklanır?
  niçin nefret edıyoruz ? bi bir ihtiyaç mı? avuntu mu? bi his niye var? 2. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  Nefret etmek nedir?


  Nefret nedir? İnsan neden nefret eder? Nasıl bir duygudur nefret etmek ya da tanımlana bilir mi? Birşeylerden nefret etmek insana ne kazandırır? Aslında ben nefret etmek kelimesinden pek bir şey anlamıyorum.

  Herşeye bir gün alışır insan ve isterse herşeyi sevebilir ama gereksiz yere can alan birini sevemez mesela. Hiç sevmemek midir nefret? hayır cevap bu da değil. Aşırı öfkemidir? Hiç sanmıyorum nefretin tam karşılığı bu da olamaz.;peki bana yardımcı olabilir misiniz nefret denilen şey nedir? Çünkü ben hayatımda hiç bir şeyden nefret etmedim. Herşeyin bir sebep sonuç ilişkisi olduğunu düşündüm sadece.Bazen çok kızdığımda kullandım bu kelimeyi, bazen de canım çok yandığında ama nefret etmek inanın bana çok ağır bir kelime olarak geliyor. Affedilemeyecek şey yoktur ve hiç bir öfke ömür boyu süremez. O zaman neden birşeylerden nefret ediliyor? cevaplarınızı bekliyorum!
 3. izmir yasemin
  Devamlı Üye
  Nefret etmek nedir? Neden kaynaklanır?

  Nefret etmek neden kaynaklanır.? Sevmek neden kaynaklanıyorsa, nefret de ondan kaynaklanır. Önce seversiniz ama Sonra nefret edersiniz. Nefreti, öfke, kızgınlık, ihanet besler. Sizin sevginizi, karşı taraf nefrete dönüştürür. Durduğunuz yerde birinden nefret etmezsiniz. Nedensiz değildir nefret, ama sevginin nedeni yoktur. Sadece seversiniz. Karşılık beklenmez sevilirken, karşılıksız da seversiniz bazen açıklayamazsınız ama seversiniz. Akar yüreğiniz birisine.. Neden diye sormazsınız ki yüreğinize. Yanıt verse bile duymazsınız veya duymak istemezsiniz.
  Nefret çok keskindir. Nedensiz nefret olmaz. Biri veya birileri canınızı yakar. Maddi veya manevi zarar verir hatta fiziksel zarar da vermiş olabilir. Nefret kolay filizlenmez. Öncesi öfkedir, kızgınlıktır, utançtır. Kılıçtan bile keskindir nefret hissi.. Kınından çıkarmaya görün.. Öyle bir keser ki..Bir de bilerse karşındaki Sen bile dozunu ayarlayamazsın. Sevgiden daha güçlüdür nefret. Daha yakıcıdır, daha yıkıcıdır . Gözünüz döndü mü dağları bile yerinden oynatırsınız, zarar verirsiniz. O yüzden nefret çok tehlikelidir. Aslında nefret affedememektir. bağışlamamaktır . Kırılan yüreğin öfkesidir, gazabıdır.
  Duygularınız çok güçlüyse, bunları çok yoğun yaşarsınız. Yani çok severseniz, çok daha derin olur nefret duyguları
  Öyleyse fren yapmak gerekiyor sevgiye de aşka da..
  Kırmazsanız kırılmazsınız kısacası ..
  Rüzgar ekerseniz fırtına biçmeye hazır olun..
  Şair Nedim miydi yoksa söyleyen'' dilim etti beni dilim dilim ''
  İzmir Yasemin+ Yorum Gönder


nefret etmek nedir,  nefret etmek ne demek,  nefret etmek süreklimidir